października

Z cyklu „Bliscy, Znani i … Nieznani” – Wchodzenie w obraz

9 października o godz. 17.00 odbędzie się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie kolejne spotkanie z cyklu „Bliscy, Znani i … Nieznani”.

Gościem spotkania pt. „Wchodzenie w obraz” będzie rzeźbiarka Patricia Meunier. W programie spotkania m.in.: promocja książki "Katedry" i prezentacja wierszy, pokaz filmu dokumentalnego o rzeźbiarce oraz Biesiada Przyjaciół.

Na wydarzenie zaprasza Pełnomocnik Rektora SGGW ds. Kultury Regionów Wiejskich - dr hab. Teresa Zaniewska, prof. SGGW.  Spotkanie odbędzie się w budynku nr 8, sala 112.

Patricia Meunier studiowała literaturę francuską na Uniwersytecie w Paryżu, następnie sztukę na Akademii Sztuki w Hawrze oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Nîmes. W 1998 roku przyjechała do Polski i zamieszkała w Zakopaniem, gdzie zaczęła tworzyć rzeźby w brązie. Zainteresowała się też podhalańskimi gęślami. Od 2008 roku mieszka na Podlasiu. Na przełomie 2010 i 2011 roku w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku odbyła się jej pierwsza wystawa rzeźb inspirowana sztuką średniowiecza „Rozum – Serce – Zmysłowość”. W 2011 r. wystawiała swoje rzeźby w Galerii „C” w Ciechanowie.

Poza pracą artystyczną Patricia Meunier pasjonuje się starymi wiejskimi drewnianymi domami.

Dla osób niepełnosprawnych prowadzi w Białymstoku warsztaty z ceramiki.