SGGW

28
października
2020

Wysoka pozycja SGGW w rankingu najlepszych uczelni na świecie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zajęła wysokie pozycje w rankingu najlepszych światowych uniwersytetów. Najlepsze wyniki SGGW osiągnęła w kategoriach: nauki rolnicze, środowisko/ekologia oraz nauki o roślinach i zwierzętach.

W najnowszym rankingu Best Global Universities 2021 uczelnie zostały uszeregowane według ich wyników na podstawie powszechnie akceptowanych wskaźników doskonałości. Oceniane były między innymi: ogólna liczba publikacji, liczba publikacji które należą do 10% najczęściej cytowanych, ogólna liczba cytowań, liczba najczęściej cytowanych prac, które należą do 1% najczęściej cytowanych, konferencje naukowe, współpraca międzynarodowa, globalna i regionalna reputacja uczelni.

W kategorii Nauki rolnicze w rankingu Best Global Universities 2021 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego została sklasyfikowana na 1. miejscu w Polsce, 50. w Europie i 119. na świecie. W kategorii nauki o roślinach i zwierzętach zajęliśmy 233. pozycję na świecie, a w kategorii środowisko/ekologia 477.

W klasyfikacji ogólnej SGGW znalazła się wśród 1281 najlepszych światowych uczelni.