Współpraca Międzynarodowa

Dla studentów

października

Współpraca z praktykantami z Niemiec

W ramach programu RISE jednostki naukowe, grupy badawcze a także indywidualni pracownicy naukowi i doktoranci mogą ubiegać się o przyjęcie na praktyki wysoko wykwalifikowanego studenta z Niemiec.

W projekcie biorą udział studenci następujących dziedzin:

- biologia

- chemia

- fizyka

- nauki o Ziemi

- nauki techniczne

oraz pokrewnych kierunków.

Wsparcie ze strony DAAD polega m.in. na pośrednictwie w znalezieniu odpowiedniego kandydata na praktykanta, a także zapewnieniu mu stypendium na czas pobytu w Polsce.

Ostateczny termin zgłaszania osób i jednostek zainteresowanych współpracą z praktykantem z Niemiec w 2015 roku upływa 30 listopada 2014 r.

Szczegółowe informacje w języku angielskim i niemieckim znajdą Państwo w załączeniu jak również na stronie internetowej: www.daad.de/rise-weltweit/en

Wszelkie pytania na temat programu proszę kierować pod adres: rise-worldwide@daad.de