Współpraca Międzynarodowa

listopada

Association for European Life Science Universities (ICA) - ogłoszenie

BWM przekazuje informacje Association for European Life Science Universities (ICA) nt. wyboru prezydenta i wiceprezydenta.

Prof. Arthur Mol, Rector Magnificus of Wageningen University and Research (partner SGGW w ELLS), objął urząd Prezydenta organnizacji ICA na Walnym Zgromadzeniu ICA, które odbyło się 21 października. Wiceprezydentem ICA mianowano prof. Hubert Hasenauer, Rektor University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna (partner SGGW w ELLS).

Wraz ze wzrostem znaczenia instytucji Unii Europejskiej i szerszego obszaru europejskiego, zwłaszcza dla badań akademickich i edukacji w dziedzinie nauk przyrodniczych, Arthur Mol dostrzega możliwości większego zaangażowania i obecności ICA w Brukseli.

Prezentacja inauguracyjna