Współpraca Międzynarodowa

Aktualności

29
lipca
2019

3. World Irrigation Forum (WIF) i 70. International Executive Council Meeting

W dniach 1-7 września w Indonezji na Bali odbędzie się 3. World Irrigation Forum (WIF) oraz 70. International Executive Council Meeting organizowane przez ICID - The International Commission on Irrigation and Drainage.

The International Commission on Irrigation and Drainage (ICID), założona w 1950 r., jest wiodącą organizacją pozarządową o charakterze naukowym, technicznym i międzynarodowym. ICID to profesjonalna sieć ekspertów z całego świata w dziedzinie nawadniania, odwadniania i zarządzaniem ryzykiem powodziowym. Główną misją organizacji jest promowanie zrrównoważonej gospodarki wodnej w rolnictwie, aby osiągnąć świat bezpieczny dla środowiska, wolny od ubóstwa i głodu poprzez zrównoważony rozwój obszarów wiejskich. International Executive Council (IEC), najwyższy organ decyzyjny ICID, jest odpowiedzialna za zarządzanie sprawami ICID.

World Irrigation Forum (WIF) stanowi platformę dla światowej społeczności irygacyjnej i specjalistów ds. rozwoju, poszukując rozwiązania problemów nękajacych rolnictwo, w czasie wyczerpywania się zasobów słodkiej wody w wyniku globalnego ocieplenia i zmian klimatu.

 

Osoby z SGGW zainteresowanem uczestnictwem w wydarzeniach - 3. World Irrigation Forum (WIF) oraz 70. International Executive Council Meeting,mogą uzyskać więcej informacji odwiedzając stronę internetową: https://icid2019.com/ oraz kontaktując się z Panią Moniką Barzyc-Denisiewicz (monika@indonesianembassy.pl, nr tel. +48 22 617 51 79) z Ambasady Indonezji w Warszawie.

Program wydarzeń dostępny jest TUTAJ.