WĘDKOWANIE NA TERENIE PARKU

Na terenie ośrodka znajdują się trzy niewielkie, ale zarybiane stawy. Zapraszamy do odpoczynku przy wędkowaniu.

Lin – 35 cm

Szczupak – 45 cm

Karaś srebrzysty – 25 cm

AUTODROM SŁOMCZYN

Sześć kilometrów od ośrodka, przy trasie nr 50 mieści się tor wyścigowy z trybunami.
Do wykorzystania są ogromne możliwości konfiguracji pętli samochodowej i kartingowej
z rozbudowaną infrastrukturą. Autodrom organizuje szkolenia z doskonalenia technik jazdy. Zmienna konfiguracja trasy pozwala na ćwiczenie różnych wariantów i sytuacji w jednym miejscu. Idealne warunki dla szkół jazdy i flot chcących podnieść umiejętności swoich kierowców.

Na terenie Autodrom Słomczyn odbywają się samochodowe, kartingowe i motocyklowe mistrzostwa polski oraz Asfaltowy Puchar Toru Słomczyn, a także inne imprezy o charakterze SuperOesu.

MUZEUM IM. KAZIMIERZA PUŁASKIEGO W WARCE

Muzeum jest miejscem kultywowania pamięci i ochrony materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki, zaspokajania potrzeb poznawczych i edukacyjnych społeczeństwa, w tym szczególnie budowania postaw patriotycznych, budzenia poczucia więzi z innymi, z którymi wiąże nas wspólna historia.

BROWAR W WARCE

Browar zaprasza do zwiedzania zakładu, podczas którego zapoznać się można zarówno z jego historią, jak również tradycjami piwowarskimi w Warce. To właśnie tu, w jednym z najnowocześniejszych browarów w Polsce, wykwalifikowani pracownicy czuwają codziennie nad procesem produkcji piwa. Browar przyjmuje grupy zorganizowane, minimum 20 osób, po wcześniejszym umówieniu terminu.

SPŁYWY KAJAKOWE RZEKĄ PILICĄ

Rzeka ta jest bardzo ciekawym, urozmaiconym, nizinnym szlakiem kajakowym z wieloma sympatycznymi miejscami na biwak. Pilica nadaje się do spływów kajakowych nawet dla początkujących kajakarzy. Naturalne, urozmaicone koryto, malownicze krajobrazy i czysta woda. Nic dziwnego, że Pilica naprawdę zachwyca.

Spływy organizowane są miedzy innymi na trasach:

Białobrzegi – Warka (czas spływu: 6-9 h, długość trasy: 29 km),

BUDY MICHAŁOWSKIE – WARKA (czas spływu: 3-6 godzin, długość trasy: 16 km)

WARKA – MNISZEW (czas spływu: 3-6 h, długość trasy: 16 km)

GRUPY PRODUCENCKIE OWOCÓW I WARZYW

Dzięki doskonałemu położeniu w sercu największego europejskiego zagłębia sadowniczego,
w okolicy Grójca i Warki znajduje się duże zagęszczenie grup producenckich. Dysponują one wysokiej klasy zapleczami technicznymi oraz długoletnim doświadczeniem handlowym. Istnieje możliwość organizacji wycieczek, na których można zobaczyć zarówno malownicze sady jak
i rozwiązania techniczne i logistyczne związane ze zbiorem i dystrybucją owoców.