O dalszych etapach i procesie realizacji szczepień będziemy informować Państwa po uzyskaniu szczegółowych informacji ze strony Rządu.

Informacje ogólne:
Nasza przychodnia została zakwalifikowana do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 ogłoszonego przez polski Rząd.
W praktyce oznaczona to, że każdy pacjent, niezależnie od tego czy jest pacjentem zdeklarowanym do naszej przychodni, będzie mógł wybrać NZOZ SGGW jako miejsce wykonania szczepienia przeciwko COVID 19.
Proces zapisów na szczepienia jest oparty o centralny system e-rejestracji, integrujący indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepień.

W celu umówienia wizyty pacjent może:

· skorzystać ze specjalnie powstałej Infolinii – nr 989,

· umówić się elektronicznie poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl) lub

· zapisać się bezpośrednio w punkcie szczepień.

Zarówno szczepionka, jak i wizyta szczepienna są bezpłatne. Proces szczepień pacjentów jest prowadzony zgodnie z kolejnością szczepień ogłoszoną przez Rząd.
Aktualnie nie posiadamy jeszcze pełnej wiedzy na temat zasad umawiania i przeprowadzania dalszych etapów szczepień po - 31 marca 2021 r.
Prosimy jednak o wzięcie pod uwagę, że w naszej przychodni będą mogły szczepić się osoby spoza listy pacjentów zdeklarowanych do NZOZ SGGW, a sam proces zapisów będzie odbywał się za pomocą centralnego systemu informatycznego działającego poza kontrolą naszej przychodni.

gov.pl/web/szczepimysie/pytania-i-odpowiedzi
https://www.gov.pl/web/szczepimysie
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/jak-sie-szczepic
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dlaczego-warto-sie-zaszczepic-przeciwko-covid-19
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/eksperci
https://www.nejm.org/doi/10.1056/NEJMoa2034577