Uczelnia

Jednostki usługowe


SGGW jest uczelnią otwartą na potrzeby Warszawy i Polski. Na wszystkich wydziałach, a także w jednostkach ogólnouczelnianych prowadzona jest działalność usługowa i doradztwo. Uczelnia ma możliwość realizacji zleconych prac badawczych zarówno w laboratoriach (Projekty dla biznesu – laboratoria, Laboratorium Oceny Żywności i Diagnostyki Zdrowotnej) i szklarniach, jak też rolniczych i leśnych zakładach doświadczalnych.

szklarnie SGGW

Oferta SGGW skierowana do przedsiębiorców (przede wszystkim z sektora rolno-spożywczego) dostępna jest na stronie http://projektdlabiznesu.sggw.pl/
Dla mieszkańców Warszawy i okolic, a także turystów dostępne są nasze obiekty sportowe. Dysponujemy m.in. basenami, kortami tenisowymi, boiskami sportowymi i ujeżdżalnią koni. Ogólnodostepne są także nasze lecznice weterynaryjne - Klinika Małych Zwierząt i Klinika Koni.

Istnieje także możliwość wynajmu sal na konferencje i sympozja, itp. z zapleczem gastronomicznym, z możliwością wydania dziennie nawet kilku tysięcy posiłków. Wynajmujemy także pokoje w hotelu Ikar, a w okresie wakacyjnym – także w domach studenckich.

Zapraszamy również do Stacji Kontroli Pojazdów, znajdującej się na terenie Wydziału Inżynierii Produkcji w budynku 20, przy ul. Nowoursynowskiej 166.

Dysponujemy także zespołem szkoleniowo- konferencyjnym Centrum Edukacji-Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie k. Łodzi. Dodatkowymi atrakcjami są tu: Muzeum Lasu i Drewna z kolekcją zwierząt, głównie ptaków oraz ksyloteką oraz Arboretum z Alpinarium, jedna z najciekawszych kolekcji dendrologicznych w Polsce, licząca około 2500 gatunków drzew i krzewów.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.