Pod koniec 2019 r. zakończyła się modernizacja 9. i 10. piętra segmentów mieszkalnych w Domu Asystenckim D.A. IKAR. Łącznie przebudowano 30 segmentów oraz wyremontowano korytarze oraz klatkę schodową. Odnowione mieszkania zostały umeblowane i wyposażone w aneksy kuchenne z funkcjonalną zabudową. Każdy segment posiada też miejscową klimatyzację, telewizor, sieć LAN i Wi-Fi.

Remont znacznie podniósł standard budynku, w którym przyjmowani są goście Uczelni. Łączny koszt prac budowlano-montażowych oraz wyposażenia wyniósł 4,82 mln zł. Suma ta w całości została sfinansowana ze środków własnych Uczelni.

Warto przypomnieć, że przebudowę segmentów w Domu Asystenckim D.A. IKAR poprzedziła wymiana dwóch wind w roku 2018. Uczelnia przeznaczyła na zakup i montaż nowych dźwigów 350 tys. zł.