Uczelnia

Partnerzy/Sponsorzy


PARTNERZY PLATYNOWI 200-lecia SGGW

Grupa Azoty to największa polska i jedna z kluczowych europejskich grup z branży chemicznej. W ofercie posiada rozpoznawalne marki nawozów, tworzyw, alkoholi OXO, plastyfikatorów, pigmentów i innych chemikaliów. Grupa Azoty wytwarza nowoczesne produkty najwyższej jakości, które sprzedaje głównie w Polsce, a eksport kieruje przede wszystkim do krajów Unii Europejskiej.

W swoich działaniach strategicznych Grupa Azoty stawia na rozwój, innowacyjność oraz dbałość o środowisko naturalne. We współpracy z cenionymi ośrodkami naukowo-badawczymi Grupa Azoty nieustannie poszukuje najnowszych i najefektywniejszych rozwiązań technologicznych.

W skład Grupy Azoty wchodzą cztery największe zakłady wielkiej syntezy chemicznej z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla i około pięćdziesięciu innych podmiotów. Stworzenie tej złożonej struktury było możliwe dzięki realizowanej przez ostatnie lata strategii konsolidacji. Obecnie Grupa Azoty skupia się na wykorzystaniu osiągniętego potencjału skali i synergii w codziennej działalności operacyjnej.

Grupa Azoty S.A. jest notowana od 2008 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktualnie należy do indeksów WIG, WIG30, mWIG40, WIG-Poland oraz indeksu branżowego WIG-Chemia. Należy także do portfela prestiżowych indeksów MSCI Emerging Markets oraz do indeksu FTSE Emerging Markets.  Od 2009 r. Grupa Azoty S.A. nieprzerwanie jest notowana w Respect Index, pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej indeksie spółek przestrzegających zasad odpowiedzialnego biznesu. Również dwie spółki zależne od spółki Grupa Azoty S.A., czyli Grupa Azoty Police i Grupa Azoty Puławy, są notowane na GPW jako osobne podmioty.

 

„Herbapol-Lublin” S.A.  to doskonały przykład połączenia tradycji z nowoczesnością. Firma od kilku dekad cieszy się tym co najcenniejsze – zaufaniem czterech pokoleń konsumentów, którzy doceniają wysoką jakość oraz smak oferowanych produktów.

Przez blisko 67 lat istnienia na polskim rynku, Herbapol ugruntował swój wizerunek marki eksperckiej, sięgającej po największe skarby natury, propagującej ideę zdrowego stylu życia, a także oferującej wysokiej jakości, naturalne i przede wszystkim smaczne produkty. Herbapol-Lublin oferuje stabilne zatrudnienie blisko 463 pracownikom oraz działa na rzecz społeczności lokalnych na Lubelszczyźnie, w Białymstoku oraz na Mazowszu. Ponad 50% pracowników może pochwalić się 10 letnim stażem pracy, a blisko 30 % pracuje powyżej 11 lat. Herbapol-Lublin może pochwalić się własnym unikalnym systemem pozyskiwania surowców poprzez własne punkty skupu, który wspiera naturalne uprawy ziół w Polsce.  Jest to absolutny ewenement na polskim rynku. Herbapol współpracuje również z pasjonatami sztuki zielarskiej w całej Polsce, którzy swoją ogromną pasją zarażają młodsze pokolenia przekazując im wiedzę na temat uprawy ziół oraz zrównoważonego pozyskiwania surowców. Najmłodszy Instruktor zielarski Herbapolu ma 19 lat doświadczenia.

Herbapol-Lublin  jest niekwestionowanym liderem na rynku polskim  w kategorii syropów owocowych, herbat zielonych, ziołowych, a także herbat czerwonych. W ofercie Firmy znajduje się również szeroki wachlarz herbat owocowych, ziołowych, zielonych oraz funkcjonalnych. Znany wszystkim i ceniony Zielnik Polski Herbapol jest od lat niekwestionowanym liderem Rynku Ziół w Polsce. Pozycja rynkowa Herbapol-Lublin umocniła się po przejęciu w 2011 roku konkurenta Bio-Active (dzisiejszy Big-Active). Od 2014 roku Herbapol-Lublin poszerzył swoje portfolio również o produkty dżemowe.

Herbapol-Lublin produkuje dżemy, konfitury i powidła z najlepszej  jakości odmianowych polskich owoców od lokalnych zaufanych dostawców.  Wszystkie herbaty owocowe z linii Herbaciany Ogród Herbapol pakowane są ręcznie. Dżemy i konfitury wiśniowe Herbapol produkowane są z wyjątkowej odmiany tego owocu – wiśni Nadwiślanki. Jej wyjątkowo soczysty smak i esencjonalność tworzą niepowtarzalną jakość potwierdzoną znakiem „Chroniona nazwa pochodzenia”. 

 

Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa SA to firma z blisko 20-letnim doświadczeniem, która w myśl starej zasady „razem możemy więcej” specjalizuje się w budowaniu produktów ubezpieczeniowych i finansowych dla branży oświatowej.  Priorytetem dla firmy są potrzeby klientów, dlatego też przy tworzeniu ofert do współpracy zapraszani są przedstawiciele oświaty oraz rady rodziców.

Firma reprezentuje całą branżę oświatową, stąd też ma mocną pozycję negocjacyjną. Przeprowadza rekonesans rynku w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań wysokiej jakości, prowadzi negocjacje cenowe i na tej podstawie buduje ofertę finalną.  

NAU SA jako pierwsza wprowadziła na rynek „szyte na miarę” grupowe ubezpieczenie na życie dla środowiska oświaty.  Program zapewnia bogaty wachlarz świadczeń ochronnych stworzonych w oparciu o ryzyka, które szczególnie dotyczą tej branży. Dodatkowo każdy z ubezpieczonych może zostać członkiem Klubu NAUczyciela - programu przywilejów dodatkowych, który gwarantuje rabaty cenowe i oferty specjalne w blisko 500 placówkach handlowo-usługowych.

Spółka została wyróżniona w wielu niezależnych rankingach, jako stabilna finansowo i efektywnie wykorzystująca swój potencjał w celu dalszego rozwoju i zwiększania przewagi rynkowej.

Inwestycje w nowoczesne technologie, sukcesywna ekspansja rynkowa i wysoka jakość oferowanych produktów pozwoliły firmie zdobyć zaufanie ponad kilkuset tysięcy klientów.

NAU SA angażuje się w działalność społeczną w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu poprzez realizację programu Partnerstwo dla Oświaty. Misją programu jest podnoszenie jakości kształcenia w lokalnych społecznościach poprzez udostępnienie dodatkowych funduszy oraz generowanie wymiernych oszczędności.

PKO Bank Polski: otwarty na innowacje

PKO Bank Polski jest liderem polskiej i środkowoeuropejskiej bankowości, skutecznie łącząc blisko 100-letnią tradycję z poszukiwaniem nowoczesnych rozwiązań. Jest silną biznesowo i otwartą na innowacje instytucją finansową wykorzystującą najnowocześniejsze technologie. Rozpoczął szeroko zakrojone prace nad przygotowaniem rewolucyjnych rozwiązań biometrycznych, uruchomił nowy intuicyjny serwis iPKO, udoskonalił aplikację mobilną IKO, na bazie której powstał Polski Standard Płatności a projekt Banku "Od IKO do BLIKA" zwyciężył w prestiżowym międzynarodowym konkursie "Distribution & Marketing Innovation in Retail Financial Services.

PKO Bank Polski aktywnie włącza się w promocję nauki, popularyzację wiedzy, pobudzanie kreatywności i przybliżanie społeczeństwu nowoczesnych technologii. Tworząc innowacyjne rozwiązania zapewnia łatwiejszy, bezpieczniejszy i szybszy dostęp do finansów. Istotną rolę w tej szerokorozumianej edukacji pełni m.in. ogólnodostępna platforma informacyjno-edukacyjna Bankomania.pkobp.pl oraz unikalna na rynku - Bankowiki.

Aktywną obecność Banku, widać także w środowisku akademickim. Od lat współpracując z międzynarodową organizacją Enactus promuje pomysłowość i przedsiębiorczość. W tegorocznej edycji konkursu, Bank nagrodził innowacyjny projekt SGGW "Economize" - aplikację i portal, mające pomagać w zarządzaniu domowym budżetem i nauce oszczędzania, wykorzystując elementy grywalizacji.

Działalność Banku opiera się na trzech filarach: detalicznym, korporacyjnym i inwestycyjnym. Łączy je pełna koncentracja na potrzebach klientów i dostarczaniu jakości we wszystkich kanałach obsługi - tradycyjnej (w największej w kraju sieci oddziałów bankowych), elektronicznej i mobilnej. Siłą PKO Banku Polskiego jest zdolność do nieustannego doskonalenia się, dzięki której jest w stanie w pełni wykorzystywać szanse rynkowe i zwiększać przewagę konkurencyjną.

 


Polpharma jest największym polskim producentem leków i liderem polskiego rynku farmaceutycznego. Aktywnie działa na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Od ponad 80 lat cieszy się zaufaniem pacjentów, lekarzy oraz partnerów biznesowych.

Polpharma należy do grona 20 największych firm generycznych na świecie. Zatrudnia około 7500 osób w Polsce i na rynkach zagranicznych. Posiada 7 zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji i Kazachstanie oraz 7 ośrodków badań i rozwoju. Portfolio firmy obejmuje około 600 produktów. Polpharma jest również największym polskim producentem substancji farmaceutycznych, które z powodzeniem konkurują na wysoko rozwiniętych rynkach Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych.

Firma wytwarza leki wydawane na receptę i stosowane w lecznictwie zamkniętym. Ma wiodący udział w kluczowych obszarach terapeutycznych w Polsce. Specjalizuje się w kardiologii, gastroenterologii i neurologii. Znaczącą część portfela produktowego stanowią również leki dostępne bez recepty (OTC).

Polpharma należy do największych inwestorów w badania i rozwój w Polsce. Zajęła 3. miejsce w tej kategorii w zestawieniu opracowanym przez Dziennik Rzeczypospolita i Fundację Patriotyzmu Gospodarczego. Firma dynamicznie się rozwija w obszarze leków biologicznych. W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym stworzyła jedno z najnowocześniejszych laboratoriów w Europie, gdzie prowadzi prace nad lekami bionastępczymi.

Zgodnie mottem Ludzie pomagają Ludziom Polpharma angażuje się w rozwój nauki, edukację i profilaktykę zdrowotną oraz liczne działania społeczne. W 2001 roku powołała Naukową Fundację Polpharmy, która finansuje realizację projektów badawczych w dziedzinie medycyny i farmacji oraz prowadzi program stypendialny dla utalentowanych młodych naukowców. 

PARTNERZY SREBRNI 200-lecia SGGW
 

 Animex Foods jest największą na polskim rynku firmą mięsną specjalizującą się w produkcji mięsa wieprzowego, drobiowego oraz przetworów mięsnych.

Od lat firma przoduje w eksporcie mięsa na zagraniczne rynki będąc niekwestionowanym liderem w swojej branży. Animex Foods to także największy pracodawca w branży mięsnej, posiada 8 zakładów mięsnych oraz zakład pierzarski, rozmieszczonych na terenie całego kraju.

Od 1999 roku przynależy do światowego giganta Smithfield Foods. Od września 2013 Smithfield Foods a tym samym także Animex Foods są częścią globalnej firmy WH Group – największego producenta mięsa wieprzowego na świecie.

Związek z tak wpływowym inwestorem stworzył możliwość zdobycia wiedzy, doświadczenia oraz informacji na temat światowego rynku mięs, które wykorzystywane są do ciągłego rozwoju firmy. Będąc częścią globalnej grupy, Animex Foods kreuje swoją markę poprzez innowacyjne myślenie o biznesie oraz inwestycje w technologię, maszyny oraz wyposażenie zakładów produkcyjnych. Zakłady produkcyjne zajmują się zarówno ubojem trzody chlewnej oraz drobiu (kurczak, indyk i gęś) jak i produkcją wysokiej jakości mięsa świeżego oraz wyrobów przetworzonych o najbardziej znanych w Polsce markach: Morliny, Krakus, Berlinki, Morlinki.

Priorytet działalności Animex Foods opiera się na dbałości o wszystkie aspekty funkcjonowania, zapewniając bezpieczeństwo i pewność produktu pochodzącego z zasobów o najwyższej jakości.

Stały rozwój Firmy możliwy jest dzięki wsparciu szeroko pojmowanego „świata nauki” którego obecność w działaniach Firmy zapewnia stała współpraca z warszawską SGGW.

 

 

Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa. Obecnie Lasy Państwowe gospodarują na niemal jednej trzeciej powierzchni Polski. Tuż po zakończeniu II wojny światowej lesistość naszego kraju wynosiła zaledwie 21 procent obszaru Polski. Obecnie lasy porastają ponad 29,3 procent powierzchni kraju. Co roku leśnicy sadzą 500 mln nowych drzew, aby lasów w Polsce wciąż przybywało. Dbają też, by lasy były różnorodne biologicznie. 85 procent rezerwatów przyrody w Polsce leży na terenie Lasów Państwowych. 40 procent lasów zarządzanych przez PGL LP jest chronionych w ramach europejskiej sieci Natura 2000. Jednocześnie Lasy Państwowe borykają się z wieloma zagrożeniami, na jakie narażone są drzewostany: klęskami żywiołowymi, gradacjami owadów, chorobami drzew, pożarami, zanieczyszczeniami, a także z kłusownictwem oraz z wandalizmem.

Leśnicy dbają również o to, by gospodarka leśna dostarczająca na rynek drewno -  surowiec uniwersalny i ekologiczny, prowadzona była zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. PGL LP są dostawcą 90% zużywanego w kraju drewna. Od 1990 r. zużycie tego surowca w Polsce wzrosło ponad dwukrotnie (do ponad 1 m3 per capita). Dzięki rosnącym zasobom surowca drzewnego polskie lasy są w stanie zaspokajać ten popyt, konsekwentnie zwiększając dostawy drewna na rynek – z 17 mln m3 w 1990 r. do 38 mln m3 w 2015 r. Mimo tak dużego pozyskania, zasoby drewna w polskich lasach stale rosną - w ciągu ostatnich 50 lat zwiększyły się dwukrotnie, stanowiąc czwarte co do wielkości zasoby w Unii Europejskiej. Pozwala to bez szkody dla przyrody zwiększać pozyskanie drewna.

W Polsce w branżach związanych z leśnictwem pracuje ok. 300 tys. osób, czyli średnio co czterdziesty pracujący Polak. Sektor przetwórstwa drewna wypracowuje ok. 2 procent PKB i jest wizytówką naszej gospodarki. Między innymi dzięki za sprawą zasobów drzewnych Lasów Państwowych Polska zajmuje dziesiąte miejsce w rankingu największych producentów mebli na świecie oraz czwarte miejsce w rankingu największych eksporterów mebli.

Do przedsiębiorców trafia ponad 80% pozyskiwanego przez LP drewna, które sprzedawane jest w drodze internetowych przetargów.

Lasy Państwowe zatrudniają ponad 25 tys. osób w ramach trójszczeblowej organizacji (430 nadleśnictw, 17 Dyrekcji Regionalnych Lasów Państwowych oraz Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych). W ten sposób są jednym z największych pracodawców w Polsce.

Nie korzystają z pieniędzy z budżetu państwa – są podmiotem samofinansującym się. Dodatkowo wspomagają budżet państwa; w 2015 roku Lasy Państwowe zapłaciły 1,5 mld zł podatków bezpośrednich, lokalnych i innych wpłat do budżetu oraz państwowych funduszy (w tym 800 mln zł daniny nałożonej w końcu 2013 r.) oraz odprowadziły 1 mld zł VAT.

 

PARTNERZY BRĄZOWI 200-lecia SGGW

Warszawski Rolno - Spożywczy Rynek Hurtowy jest spółką akcyjną z większościowym udziałem Skarbu Państwa, i ze znacznym (prawie 23%) udziałem polskich producentów i dystrybutorów.

Bronisze są największym w Europie  Środkowo-Wschodniej hurtowym rynkiem rolnym. Zlokalizowane przy aglomeracji warszawskiej, w sąsiedztwie węzła komunikacyjnego Konotopa  (Warszawa – Poznań - Berlin).  Rynek Hurtowy Bronisze jest nie tylko podstawowym miejscem zaopatrzenia sklepów województwa mazowieckiego w  owoce, warzywa i kwiaty oraz artykuły spożywcze, pełni również funkcję redystrybucyjną na lokalne i zagraniczne rynki hurtowe.

Spółka odnotowuje bardzo dobre wyniki finansowe i cieszy się zaufaniem klientów. Powierzchnia rynku to ponad 62 ha, z czego 42,5 ha wykorzystywane jest obecnie w działalności firmy. Pozostałą powierzchnię stanowią grunty inwestycyjne. 

W halach na Rynku Hurtowym Bronisze stałą działalność handlową prowadzi ponad 350 przedsiębiorców, w sektorach spożywczych i kwiatów oraz 70 najemców Warszawskich Targów Antyków.  Rynek dysponuje 1300 miejscami do sprzedaży z samochodów. Rocznie na teren rynku wjeżdża około 1,5 miliona samochodów, a szacunkowa sprzedaż owoców i warzyw to 1,2 miliona ton. Na Rynku Hurtowym Bronisze zatrudnienie, w firmach dystrybucyjnych, znalazło ponad 2 tysiące osób. Spółka mając świadomość wagi oddziaływania, angażuje się w działania filantropijne, wspiera wiele akcji charytatywnych, wspomagając dzieci z ubogich rodzin środowisk wiejskich. W ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR), prowadzony jest wolontariat pracowniczy.

Jakość świadczonych przez spółkę usług jest systematycznie doskonalona. Wprowadzenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania : ISO 9001:2008 – zarządzanie jakością, ISO 22000:2005 – zarządzanie bezpieczeństwem żywności (HACCP), ISO 14001:2004 – zarządzanie środowiskiem zwiększyło prestiż firmy. To umocniło pozycję spółki na rynku krajowym i międzynarodowym.

 

Ecovis System Rewident Sp. z o.o. to niezawodny doradca, świadczący kompleksowe usługi audytorskie oraz księgowo-podatkowe na najwyższym poziomie. Łącząc doświadczenie z innowacyjnością, dostarczamy Klientom rzetelnych i wiarygodnych informacji, zwiększających ich efektywność.

Na polskim rynku działamy od ponad 20 lat, jesteśmy częścią międzynarodowej sieci Ecovis, funkcjonującej na rynku usług audytorskich, prawniczych, doradztwa gospodarczego, podatkowego oraz usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych w wielu krajach Europy, a także w Azji i USA.

Jesteśmy członkiem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Polsko-Szwajcarskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Jesteśmy również liderem – koordynatorem Mazowieckiego Klastra Audytu i Konsultingu.

Świadczymy usługi w zakresie:

  • badania sprawozdań finansowych,
  • prowadzenia i przeglądu ksiąg rachunkowych,
  • obsługi kadrowo-płacowej,
  • doradztwa podatkowego,
  • doradztwa gospodarczego,
  • projektów UE,
  • inwentaryzacji,
  • szkoleń obligatoryjnych.