SGGW

03
czerwca
2019

SGGW na Dniach Ursynowa

8 czerwca w parku im. R. Kozłowskiego pod Kopą Cwila odbędzie się piknik rodzinny Dni Ursynowa. Nie zabraknie na nim SGGW.

Na stoiskach obsługiwanych przez działające na Wydziale Leśnym SGGW Koło Naukowe Leśników i Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej będzie można zapoznać się z eksponatami ptaków, ssaków i niezwykłych owadów dowiedzieć o zwyczajach, biologii i ekologii mieszkańców lasu, poczuć zapach lasu i otrzymać próbkę świeżo destylowanych olejków eterycznych z igliwia jodły. Będzie można dotknąć i nauczyć się rozpoznawać próbki najbardziej ekologicznego i ponadczasowego surowca, jakim jest drewno różnych gatunków drzew. Pokażemy gwajak i balsę – najcięższe i najlżejsze drewno świata. U nas nauczysz się określać wiek drzewa i wykonywać pomiary różnych cech drzew. Tutaj sprawdzisz swoją wiedzę o grzybach jadalnych i poznasz rośliny lecznicze i ich zastosowanie. Nauczysz się rozpoznawać nasiona różnych gatunków drzew oraz prześledzisz długą drogę „od nasionka do lasu”. Podpowiemy, co spakować do plecaka turystycznego, aby przetrwać wycieczkę lub kilkudniowy pobyt w terenie.

Powiemy „co w lesie piszczy”, ile mamy lasów w Polsce, jak planować i organizować działania w lesie, wykorzystując naturę, oraz jak w naszym codziennym życiu chronić las.

Z okazji święta Ursynowa przygotowaliśmy liczne konkursy, quizy, krzyżówki, łamigłówki, kolorowanki, koło fortuny i całe mnóstwo zagadek. Będą też konkursy związane ściśle z Ursynowem, np. „Ptaki Ursynowa” czy „Ursynowski quiz”. Za udział w zabawie można będzie dostać drobne nagrody ufundowane przez SGGW w Warszawie i Urząd Dzielnicy Ursynów.

Choć wiele naszych zainteresowań wybiega poza przestrzeń Warszawy, chcielibyśmy swoją obecnością podkreślić, że jesteśmy częścią Ursynowa i uświadomić mieszkańcom istotną rolę jaką odgrywa SGGW w całej dzielnicy.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!