SGGW

Projekty

14
września
2016

Granty FNP dla młodych doktorów – spotkanie informacyjne

Centrum Innowacji i Transferu Technologii informuje, iż Fundacja na rzecz Nauki Polskiej serdecznie zaprasza młodych doktorów z Polski i z zagranicy zainteresowanych złożeniem wniosków do programów FIRST TEAM, HOMING oraz POWROTY na transmisję ze spotkania informacyjnego poświęcone tym programom, które odbędzie się 15 września w Warszawie.

Program FIRST TEAM oferuje młodym badaczom środki (w wysokości nawet do 2 mln zł) na założenie pierwszego zespołu. Program HOMING to propozycja dla osób, które chcą wrócić z zagranicy do pracy naukowej w Polsce. W ramach programu można zdobyć grant w wysokości ok. 800 tys. zł na projekt o charakterze stażu podoktorskiego. Natomiast badacze, którzy na wczesnym etapie swojej kariery zawodowej z jakichkolwiek powodów przerwali prowadzenie prac B+R, np. z powodu pracy w innym sektorze gospodarki lub ze względu na rodzicielstwo, mogą otrzymać grant w wysokości do ok. 800 tys. zł w programie POWROTY. Do 17 października trwa nabór wniosków do drugiego konkursu w tych programach.

We wszystkich trzech programach o dofinansowanie ubiegać mogą się młodzi doktorzy (do pięciu lat po doktoracie), niezależnie od narodowości. Przedmiotem projektów, realizowanych obowiązkowo we współpracy z partnerem naukowym (krajowym lub zagranicznym), mogą być przełomowe w skali międzynarodowej prace B+R o dużym znaczeniu dla gospodarki i społeczeństwa, zwłaszcza z zakresu Krajowej Inteligentnej Specjalizacji.

Spotkanie informacyjne będzie prowadzone w jęz. angielskim.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do śledzenia transmisji on line kanale Fundacji na portalu YouTube. Transmisja rozpocznie się o godz. 10:00. W trakcie spotkania internauci będą mogli zadawać pytania drogą elektroniczną, pisząc na adres e-mail: infoday@fnp.org.pl.  Zapis transmisji będzie dostępny na portalu YT natychmiast po zakończeniu spotkania.