grudnia

Policja aresztowała podejrzanych w sprawie kradzieży laptopa pracownikowi SGGW

Jak podał asp. szt. Robert Koniuszy, oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II, zatrzymano trzech obywateli Gruzji podejrzanych między innymi o kradzież laptopa z danymi kandydatów na studia i studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Mężczyźni trafili do policyjnych aresztów i usłyszeli zarzuty. Na wniosek policjantów i prokuratora, zostali tymczasowo aresztowani. Jak twierdzi Policja w komunikacie na swojej stronie internetowej podejrzani kradli "...sprzęt elektroniczny w postaci telefonów komórkowych i laptopów, a także pieniądze. To, co zdobyli, najczęściej wstawiali do lombardów. Dla mężczyzn jednak nie liczyła się zawartość sprzętu (nr telefonów, dane osobowe), a jedynie jego wartość rynkowa." Dzięki szybkiej i sprawnej akcji policjantów z ursynowskiej i bemowskiej Policji wobec podejrzanych sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci trzymiesięcznych aresztów.

Mamy nadzieję, że śledztwo doprowadzi także do pozyskania szczegółowych informacji na temat skradzinego laptopa z danymi.

Wcześniejszy komunikat rzecznika prasowego SGGW <<tutaj>>

Komunikat o naruszeniu ochrony danych osobowych <<tutaj>>