O nas


CHÓR KAMERALNY SGGW W WARSZAWIE powstał 2014 roku w ramach rozszerzenia działalności Ludowego Zespołu Artystycznego PROMNI im. Zofii Solarzowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zadebiutował niecały miesiąc od momentu powstania podczas uroczystego sympozjum z okazji kanonizacji Jana Pawła II w Auli Kryształowej SGGW 2 kwietnia 2014 roku. 

Chór Kameralny brał udział w warsztatach wokalnych z zespołem X C O R z Wenezueli, z Philipem Lawsonem (wokalistą legendarnej grupy The King Singers) oraz z z wokalistką Olgą Wądołowską (z zespołu Monday Girls), a w listopadzie 2014 roku wziął udział w multimedialnym projekcie Muzyka Kosmosu, podczas którego dokonał prawykonania kompozycji „IH_HeI” A. Gryki.

Wystąpił również podczas Spotkania Opłatkowego młodzieży akademickiej z Jego Eminencją Kazimierzem Kardynałem Nyczem w Domu Arcybiskupów Warszawskich oraz podczas uroczystego sympozjum poświęconego pamięci Ks. Kardynała Józefa Glempa.

Dyrygentem chóru jest dr Joanna Maluga. Funkcję Drygenta-asystenta sprawuje mgr Magdalena Gruziel, która prowadzi również zajęcia z emisji głosu.