Dni Otwarte SGGW

W dniach 24-25.01.2020 r. w Centrum Wodnym SGGW odbyły się Dni Otwarte. W tym czasie osoby zainteresowane kształceniem w Szkole Doktorskiej SGGW w Warszawie mogły spotkać się i porozmawiać z jej doktorantami oraz pracownikami. Za miłe spotkania dziękujemy i zapraszamy na Dni SGGW w maju, podczas których będzie miło nam ponownie się z Państwem spotkać.

Liderzy w zarządzaniu uczelnią

W dniach 12–18.01.2020 r. kierownik Szkoły Doktorskiej SGGW dr hab. Justyna Franc-Dąbrowska, prof. była uczestnikiem wizyty studyjnej, organizowanej i przeprowadzonej w ramach projektu pt. „Liderzy w zarządzaniu uczelnią” w Aalborg Universitet w Danii (nr POWR.03.04.00-00-P007/16). Podczas wizyty, poza zapoznaniem się z systemem kształcenia, rozwoju naukowego, publikowania w renomowanych czasopismach naukowych i rankingowaniu Uczelni, dr hab. Justyna Franc-Dąbrowska, prof. SGGW nawiązała kontakt z przedstawicielami Szkół Doktorskich w Aalborg Universitet, mając na uwadze możliwość dalszej współpracy i wymiany akademickiej doktorantów ze Szkoły Doktorskiej SGGW w Warszawie oraz Aalborg Universitet.

Seminarium wykładowcy z University of Pisa – Pani dr Gai Bertarelli

Dnia 15 stycznia 2020 r. dla doktorantów kształcących się w Szkole Doktorskiej SGGW  oraz chętnych gości zostało zorganizowane seminarium wykładowcy z University of Pisa – Pani dr Gai Bertarelli. Tematem zajęć było: Challenges, experience, possibilities of career  development of post-docs in Italy/Europe?

Konferencja "Model funkcjonowania Szkół Doktorskich"

W dniach 15-16.11.2019 r. odbyła się ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa, pt. „Model Funkcjonowania Szkół Doktorskich” zorganizowana przez Krajową Reprezentację Doktorantów. Kierownik Szkoły Doktorskiej SGGW dr hab. Justyna Franc-Dąbrowska, prof. była prelegentem w Panelu poświęconym tematyce: „Jakość – czy rzeczywiście?”.

Pan profesor Arkadiusz Radwan opisał powyżsżą  konferencję następująco: "Krajowa Reprezentacja Doktorantów wspólnie z Warszawskie Porozumienie Doktorantów zorganizowała niedawno kolejną świetną konferencję z cyklu "Model Funkcjonowania Szkół Doktorskich". Miałem przyjemność wystąpić w panelu poświęconym zapewnieniu jakości (razem z prof. Romuald Zabielski z PAN, prof. Justyna Franc-Dąbrowska z SGGW, prof. Ilona Świątek-Barylska z UŁ, Gracjana Woźniak z PL, Igor Kilanowski z UKSW i Zuza Mieszkowska z PWr) . Wszystko przez to, że w projekcie Ustawa 2.0 wg Instytut Allerhanda znalazły się Kolegia Doktoranckie, przez co jestem - jak się dowiedziałem - podejrzewany w środowisku o wymyślenie szkół doktorskich. Wyjaśniam zatem, że Szkoły Doktorskie według ustawy przygotowanej w Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i przyjętej przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dość znacząco różnią się od naszej koncepcji. Dlatego zarówno ci, którzy szkoły doktorskie zapisują na moje konto jako sukces, jak i ci, którzy mnie za nie obwiniają, czynią to niesłusznie. Słuszna natomiast jest radość i optymizm tych wszystkich, którzy odnotowują, że uczelnie same wprowadzają zmiany i podnoszą standardy. Bardzo mi się podobały rozwiązania przyjęte w SGGW i na Uniwersytecie Łódzkim, o których opowiadały współpanelistki. O to też w reformie chodziło - więcej autonomii dla uczelni i rozliczanie za efekty, bardziej niż reglamentowanie wszystkiego z góry. Krótko o konferencji w materiale wideo."

Wideorelacja

Tegoroczna edycja wydarzenia organizowana była w ramach zadania publicznego „BoN – Branżowo o Nauce w Krajowej Reprezentacji Doktorantów”, realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach konkursu „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego w 2019 roku”

Akcja charytatywna na rzez Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że Szkoła Doktorska SGGW oraz Rada Doktorantów SGGW zapraszają do udziału w akcji charytatywnej na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.
Zbieramy artykuły potrzebne w codziennej opiece i pielęgnacji podopiecznych Hospicjum tj.:

• Pieluchy marki Pampers (Active baby lub Premium care) rozmiar 4 i rozmiar 5;

• Proszki / kapsułki do prania;

• Bielizna pościelowa nowa.

Na dary czekamy w dniach od 15 listopada do 15 grudnia 2019 r. Dary zbieramy w siedzibie Szkoły Doktorskiej budynek 2 pokój 6A.

Z wyrazami szacunku,

Justyna Franc-Dąbrowska.

Uroczyste spotkanie dla doktorantów przyjętych do Szkoły Doktorskiej SGGW

W dniu 15 pażdziernika 2019r. w Sali Senatu (Pałac Rektorski) o godzinie 15:15 odbędzie się uroczyste spotkanie dla doktorantów przyjętych do Szkoły Doktorskiej SGGW.

Serdecznie zapraszamy!