SGGW

29
września
2020

List Prorektorów do studentów SGGW

Drogie Studentki, Drodzy Studenci, witamy Was serdecznie w gronie społeczności naszej Uczelni. Mamy nadzieję, że mimo szczególnej sytuacji związanej z pandemią mieliście udane wakacje i pełni sił oraz energii wkraczacie w rok akademicki 2020/21. Dla niektórych z Was jest to początek fascynującej przygody w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego otwierającej szerokie możliwości rozwoju wiedzy i talentów, dla innych - kolejny rok studiów i powrót do kręgu dobrze znanych przyjaciół. Cieszymy się, że ten ważny rozdział życia spędzicie właśnie z nami.

 Przed nami wyjątkowy rok akademicki. Pandemia zmieniła tryb funkcjonowania SGGW, jednak pragniemy zapewnić, że Uczelnia jest dla Was otwarta i dostępna tak dalece, jak to tylko możliwe. Dla studentów I roku wszystkie zajęcia o charakterze laboratoryjnym, klinicznym i praktycznym będą realizowane w sposób tradycyjny z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. Dla nowo przyjętych studentów zorganizujemy również spotkania z dziekanami oraz szkolenia, w ramach których przedstawione zostaną najważniejsze informacje dotyczące zasad studiowania oraz spraw organizacyjnych. 

W trosce o zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa wszystkie wykłady na studiach I i II stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich, a także te zajęcia, których realizacja nie będzie wymagała bezpośredniego spotkania z wykładowcą oraz dostępu do specjalistycznych laboratoriów, będą odbywały się on-line. Z uwagi na bieżące decyzje MNiSW i zalecenia sanitarne niektóre założenia mogą ulec zmianie,
dlatego prosimy Was o śledzenie informacji pojawiających się na stronie internetowej Uczelni i poszczególnych Wydziałów.

Przypominamy, że na terenie kampusu obowiązują reguły bezpieczeństwa sanitarnego, w szczególności prosimy o stosowanie maseczek lub innych środków ochronnych oraz przestrzeganie zasad dystansu społecznego i higieny.

Wierzymy, że nasza Alma Mater stanie się dla Was nie tylko miejscem studiowania, ale również istotnym elementem życia. Miejscem inspiracji i rozwijania naukowych pasji. Dołożymy wszelkich starań, abyście czuli się tutaj jak najlepiej i mogli z dumą mówić „jestem z SGGW!”.

Na naszej stronie internetowej znajduje się przygotowany specjalnie dla nowo przyjętych studentów StartBook, gdzie zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące studiowania w SGGW. Mamy nadzieję, że ułatwi Wam on pierwsze kroki w Uczelni. 

Życzymy Wam, aby SGGW była miejscem, gdzie będziecie mogli rozwijać swoją ciekawość świata, swoje pasje i marzenia, ale także miejscem, gdzie dobrze się czujecie. 

 Życzymy, aby ten niezwykły rok akademicki dał Wam takie możliwości rozwoju, jakich poszukujecie. 

 

Z życzeniami sukcesów,  

 

Prorektor ds. współpracy międzynarodowej
dr hab. Marta Mendel

Prorektor ds. dydaktyki
dr hab. Jarosław Gołębiewski, prof. SGGW

 

List Prorektorów do studentów 

StartBook SGGW