Studia weterynaryjne w SGGW od lat niezmiennie zajmują pierwsze miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych. To zasługa zarówno doświadczonej kadry naukowej, jak i nowoczesnego, mocno rozbudowanego zaplecza dydaktycznego i naukowo-badawczego. Wydział Medycyny Weterynaryjnej to nie tylko ośrodek akademicki, lecz także miejsce, gdzie prowadzi się innowacyjne badania naukowe na światowym poziomie.
Studenci mają możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami naukowymi w zakresie nauk weterynaryjnych i wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Klinika Małych Zwierząt, Laboratorium Analiz Molekularnych, Laboratorium Wirusologiczne, Pracownia Cytometryczna – to tylko kilka jednostek zaplecza naukowo-dydaktycznego wydziału.
W programie studiów znajdują się m.in. przedmioty podstawowe umożliwiające dalsze kształcenie (biologia, chemia, anatomia, histologia i embriologia, fizjologia); przedmioty przedkliniczne (farmakologia, parazytologia, mikrobiologia); przedmioty kliniczne i z zakresu higieny żywności.
Po tym kierunku można pracować w:
- lecznicach weterynaryjnych,
- inspekcji weterynaryjnej,
- stacjach sanitarno-epidemiologicznych,
- laboratoriach kontrolnych i badawczych,
- stacjach hodowli zwierząt,
- placówkach naukowych,
- nadzorze produkcji żywności,
- zakładach farmaceutycznych lub hurtowniach leków.