Dla studentów

Rewia Tańca


Rewia Tańca SGGW

Rewia Tańca SGGW powstała w 2006 roku z inicjatywy dwóch studentek SGGW.

Zespół ma charakter taneczno – artystyczny.

Składa się z dwóch sekcji: fireshow i tanecznej.

Prowadzimy zajęcia obejmujące różne style i techniki taneczne, wykorzystując m.in. elementy tańców towarzyskich, tańca klasycznego i jazzowego, tańca nowoczesnego czy fitness.

Zajęcia pozwalają zapoznać się z tańcem, rozwijać umiejętności taneczne, wpływają na poprawę kondycji, sprawność fizyczną oraz pamięć ruchową, a także kształtują relacje interpersonalne.

Zajęcia odbywają się na terenie uczelni w budynku nr 8 na sali tanecznej (Zespołu Promni).

Istnieje możliwość zaliczenia wychowania fizycznego.

West Coast Swing – najbardziej wyrafinowana forma swinga. Narodził się w latach pięćdziesiątych. Jest niezwykle uniwersalnym tańcem – można go tańczyć do niemal każdej muzyki i dowolnie interpretować. Ciekawostką tego stylu jest fakt, że partnerka może przejąć prowadzenie w trakcie tańca(tak zwany „Hijack” czyli „Uprowadzenie”).

Rock’n’roll – czyli w  wolnym tłumaczeniu „kołysać się i kręcić”. Taniec żywy, dynamiczny i szalony; charakteryzuje się wielką żywiołowością i dynamiką. Posiada wiele figur, również akrobatycznych. Rock’n’roll to taniec wolności.

 

Fireshow -  taniec z ogniem. Wywodzący się z Polinezji, początkowo był formą ćwiczeń mających wzmocnić nadgarstki i mięśnie rąk.
Najpopularniejszym sprzętem używanym w fireshow są poi i kije. Jednak tańczyć z ogniem można również z wachlarzami, parzydełkami, dwoma kijami, linami, hula hoop itd. Fireshow wymaga czasu na nauczenie się trików, ale pierwsze „kręcenie” z ogniem to rekompensuje.

 

 

Samba brazylijska – taniec wywodzący się z gorącej Brazylii, w którym nie brakuje także motywów afrykańskich. Kojarzy się głównie z karnawałem w Rio de Janeiro oraz barwnymi strojami. Kroczki są szybkie i drobne, a tancerki wykorzystują całe swoje ciało do wybijania rytmu. Taniec bardzo żywiołowy i energiczny. Podczas karnawału tancerki potrafią przetańczyć kilka godzin na sambodromach. Trenując u nas sambę rozruszasz się oraz nabierzesz kondycji.

 

 

 

 

 

 

 

Latino – cała grupa tańców z Ameryki Łacińskiej. Możemy wymienić tu salsę, merengue, bachatę oraz cumbię. Tańczone w parach oraz solo przez same dziewczyny. Charakteryzuje się płynnymi ruchami bioder oraz specyficzną rytmiką. Obecnie tańce latynoskie z salsą na czele są bardzo popularne w Polsce. W samej Warszawie znajduje się kilka salsotek. Poza zajęciami u nas na sali, uczestniczymy również w festiwalach i imprezach salsowych

 

 

 

 

 

 

Taniec brzucha – nazywany inaczej tańcem orientalnym, arabskim lub z angielskiego Belly Dance – taniec dzwoneczków. Nazwa angielska najlepiej oddaje specyfikę tego tańca. Tancerki mają zawiązaną na biodrach chustę z mnóstwem dźwięczących przy każdym ruchu monetek. W tym tańcu uczestniczą nie tylko mięśnie brzucha, ale również całego ciała. W trakcie treningu tańca brzucha można odkryć czasem mięśnie, których istnienia się nawet nie podejrzewało. Belly dance wykonywany jest tradycyjnie tylko przez kobiety, studenci mogą się tylko przyglądać.

 

 

 

Axe - łączy w sobie wpływy rytmów brazylijskich, afrobrazylijskich i karaibskich w popowo-rockowej oprawie. Muzyka o bardzo żywiołowym i wybitnie tanecznym charakterze

 

 

 

 

 

Salsa - popularny na całym świecie taniec towarzyski, jest fuzją rytmów afrokubańskich i karaibskich pod dużym wpływem jazzu. To taniec dla każdego, ponieważ łatwo nauczyć się jej podstaw. Przy tym to taniec, który wyzwala pozytywną energię, bardzo swobodny, rytmiczny, energiczny, integracyjny. Można go tańczyć zarówno w parach jak i solo, pozwala na improwizację, jest pełna humoru i pozwala dobrze się bawić.

Merengue - mieszanina afrykańskich i latynoskich rytmów, rodzaj żywej, radosnej muzyki i tańca, który przyciąga swoją lekkością i wesołością. To narodowy taniec Dominikany. Kroki są bardzo proste a taniec dodatkowo powinien być wzbogacony wyrazistymi ruchami rąk, skoordynowanymi z namiętnymi ruchami bioder. Jest tańcem, w którym można się doskonale bawić. Bardzo łatwy a zarazem bardzo interesujący w nauce taniec.

Bachata - to niezwykle nastrojowy, zmysłowy i romantyczny taniec pochodzący wprost ze słonecznej Dominikany.

 

 

 

Dance aerobic – jest połączeniem tańca z treningiem fitness. To wybuchowa mieszanka rytmów latino takich jak: salsa, chacha, samba, reggaeton a także hip hopu czy funky z elementami treningu aerobowego.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć skontaktuj się mailowo

E-mail: rewia.tanca.sggw@gmail.com

 Zapraszamy