Dla studentów

Orkiestra Reprezentacyjna


Orkiestra Reprezentacyjna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jest akademicką orkiestrą koncertową. Powstała w 2007 roku z inicjatywy studentów SGGW.

Skład Orkiestry liczy około 40 osób i wciąż się rozrasta oraz modyfikuje. Trzon zespołu to studenci, absolwenci i wykładowcy SGGW. Duże jego grono stanowią studenci pozostałych warszawskich uczelni, a także inni muzycy – sympatycy ze stolicy i okolic. Bogate brzmienie instrumentów dętych drewnianych i blaszanych jest uzupełniane przez gitarę elektryczną i basową, sekcję perkusyjną i instrument klawiszowy.

W repertuarze Orkiestry przeważa szeroko rozumiana muzyka rozrywkowa, zarówno instrumentalna jak i wokalna. Zespół współpracuje z wieloma wokalistami. Występują z nią sławy polskiej sceny rozrywkowej, operowej i operetkowej, a także zdolni młodzi wokaliści chcący spróbować swych sił w wykonaniu utworów z „żywą” orkiestrą.

Rolą Orkiestry jest uświetnianie uroczystości odbywających się na terenie SGGW, a także reprezentowanie Uczelni na zewnątrz. Orkiestrę można usłyszeć w ramach różnorodnych wydarzeń kulturalnych oraz koncertów estradowych w Warszawie i poza nią. Uczestniczy w krajowych i zagranicznych festiwalach muzycznych, a także chętnie włącza się w ciekawe projekty muzyczne.

Zespół cechuje pozytywna energia i entuzjazm, pasja do muzyki oraz wyjątkowa towarzyska atmosfera. Przyjaciółmi nie jesteśmy tylko podczas prób i koncertów, ale i na co dzień, dlatego zawsze z otwartymi rękami czekamy na Nowych Członków Orkiestry.

Więcej informacji:

Strona internetowa Orkiestry: www.orkiestra.sggw.pl
Fanpage Orkiestry na Facebooku: facebook.com/OrkiestraSGGW
KONTAKT: orkiestra@sggw.pl

                      tel. 602  221  504