SGGW

Dla pracowników

28
stycznia
2014

Wystawa Kur Ozdobnych

Wydział Nauk o Zwierzętach oraz „Gallus” Związek Hodowców Drobiu Rasowego w Polsce zapraszają na Wystawę Kur Ozdobnych. Tegoroczna Wystawa Kur Ozdobnych odbędzie się w dniach 1-2 lutego 2014 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w Obiektach Sportowych SGGW przy ul. Ciszewskiego 10.

            Na wystawie prezentowane będą kury z całego świata m.in. z Chin, Japonii, Indonezji, Anglii, Niemiec, Holandii, Indii i wielu jeszcze innych. Będzie tu można podziwiać najmniejsze kury świata jakimi są m.in. Seramy, Szabo oraz Sebritki – o niepowtarzalnym rysunku upierzenia czy kury Jedwabiste o miękkiej, futrzastej strukturze upierzenia. Dla kontrastu niezwykle ciekawe największe kury świata – olbrzymy kurze - do których należą Brahmy, Kochiny o masie ciała ok. 7 - 10kg. Poza wspomnianymi ptakami hodowcy przedstawią piękną kolekcję wyśmienicie umięśnionych bojowców o posępnym spojrzeniu i „gołębim sercu” oraz czarny rarytas wśród kur - Ayam Cemani – ptaki charakteryzujące się czarną barwą.

Wystawa adresowana jest zarówno do młodych jak i doświadczonych naukowców, hodowców oraz miłośników tych ptaków z Polski i zagranicy. W wystawie przewiduje się znaczący udział hodowców tych zwierząt, naukowców prowadzących badania na zwierzętach, studentów, a także przedstawicieli firm branżowych i innych instytucji. Organizatorzy przewidują ok. 800 szt. ozdobnych kur ocenianych przez sędziów z Niemiec, Belgii, Słowenii i Słowacji.

Cena biletu to 10,00 zł; dzieci do lat 13 wstęp wolny.

Godziny otwarcia wystawy:

  • 1 lutego (sobota) godz. 1000-1800
  • 2 lutego (niedziela) godz. 1000-1600