Dla mediów

Fotogaleria

23
stycznia
2015

Wystawa Kur Ozdobnych

„Gallus” Związek Hodowców Drobiu Rasowego w Polsce zaprasza na wystwę.

Szanowni Państwo!

 

W celach popularyzatorskich raz w roku „Gallus” Związek Hodowców Drobiu Rasowego w Polsce organizuje Wystawę Kur Ozdobnych. Chcemy w ten sposób podkreślić wkład kultury europejskiej w hodowli tego pięknego ptaka i położyć pomost przez stulecia od antyku po współczesne czasy w Polsce.

Tegoroczna Wystawa Kur Ozdobnych odbędzie się 31.01-01.02.2015r.

w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

w Obiektach Sportowych SGGW przy ul. Ciszewskiego 10.

            Na wystawie prezentowane będą kury z całego świata m.in. z Chin, Japonii, Indonezji, Anglii, Niemiec, Holandii, Indii i wielu jeszcze innych. Będzie tu można podziwiać najmniejsze kury świata jakimi są m.in. Seramy, Szabo oraz Sebritki – o niepowtarzalnym rysunku upierzenia czy kury Jedwabiste o miękkiej, futrzastej strukturze upierzenia. Dla kontrastu niezwykle ciekawe największe kury świata – olbrzymy kurze - do których należą Brahmy, Kochiny o masie ciała ok. 7 - 10kg. Poza wspomnianymi ptakami hodowcy przedstawią piękną kolekcję wyśmienicie umięśnionych bojowców o posępnym spojrzeniu i „gołębim sercu” oraz niewątpliwie rarytas wśród kur - Ayam Ketawa – ptaki charakteryzujące się niezwykłym śpiewem do złudzenia przypominającym śmiech szczęśliwego dziecka.

Wystawa adresowana jest zarówno do młodych jak i doświadczonych naukowców, hodowców oraz miłośników tych ptaków z Polski i zagranicy. W wystawie przewiduje się znaczący udział hodowców tych zwierząt, naukowców prowadzących badania na zwierzętach, studentów, a także przedstawicieli firm branżowych i innych instytucji. Przewidujemy ok. 800 szt. ozdobnych kur ocenianych przez sędziów z Niemiec, Belgii, Słowenii i Słowacji.

Co roku staramy się wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom prezentując najlepsze kury w Polsce. Mając na uwadze dużą frekwencję dzieci staramy się zapewnić im jak najwięcej atrakcji. Z roku na rok zwiększając ich liczbę. W tym roku czekać na Państwa będą: Koło Naukowe Aves ze swoją kolekcją ptaków drapieżnych, Koło Naukowe Wydziału Nauk o ZwierzętachSekcja zoologiczna, Hodowla krewetek akwariowych Kumak Shrimp z Wystawą Akwarystyczną.

Nie zapominamy też o Hodowcach, bez których Wystawa nie mogłaby się odbyć. Na Naszej Wystawie swoje stoiska z produktami będą prezentowali specjaliści z całej Polski. Będzie można kupić inkubator, preparaty prewencyjne, klatki transportowe, proste wyposażenie do kurnika, żywe ptaki, literaturę naukową oraz dowiedzieć się czym jest i na czym polega fizjoterapia zwierząt.

 

Cena biletu to 10,00 zł; dzieci do lat 13 wstęp wolny.

Godziny otwarcia wystawy:

31. stycznia (sobota) godz. 1000-1800

1. lutego (niedziela) godz. 1000-1600