Dla mediów

Program Dni SGGW – piątek 22 maja


Godzina

Impreza

 

11.00

Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGGW prof. dr. hab. Tomaszowi Boreckiemu – wybitnemu uczonemu w dziedzinie leśnictwa, Rektorowi SGGW w latach 2002 - 2008; oficjalne otwarcie Dni SGGWAula Kryształowa

 

 

 

 

 

10-17.00

PREZENTACJA KIERUNKÓW, OFERTY WYDZIAŁÓW I PORADNICTWO FACHOWEstoiska 13 wydziałów,

w tym m.in.: zagadnienia związane z Międzynarodowym Rokiem Gleb, pokaz wyplatania koszy z wikliny – stoisko Wydziału Rolnictwa i Biologii, porady weterynaryjne – stoisko Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, Leśne Miasteczko, rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt, pędzenie olejków, pomiary drzew na terenie kampusu – stoisko Wydziału Leśnego, pokazy nowych odmian roślin użytkowych, „Kolory biotechnologii” - pokazy, „Smaki natury i cuda wianki” - kiermasz – Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, kamera termowizyjna, zagadnienia związane z rolą roślin
w produkcji tlenu w wodzie, zagadnienia związane z uzdatnianiem wody – stoisko Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, kalitypia - zdjęcia na drewnie, wystawa intarsji, biżuteria z drewna, pokazy renowacji mebli drewnianych, porady dotyczące dbania i konserwacji podłóg drewnianych – stoisko Wydziału Technologii Drewna, apiterapia, pokaz owadów, doradztwo w zakresie żywienia psów i kotów – stoisko Wydziału Nauk o Zwierzętach, konkurs „Index” z nagrodami, Giełda z lat 20-tych ubiegłego wieku – stoisko Wydziału Nauk Ekonomicznych, degustacja wyprodukowanych przez studentów margaryn smakowych, cydru, liofilizowanych owoców, próby na daltonizm smakowy i zapachowy, pokazy: „Magiczna chemia”, „Żywność jako kosmetyk”stoisko Wydziału Nauk o Żywności, porady dietetyków, pokazy kulinarne pod hasłem „Od kuchni mlecznej do kuchni molekularnej” (potrawy z lat 70., 80., i 90. XX wieku), gra „Żywienie człowieka dawniej i dziś”, pomiary ciśnienia krwi, liczne konkursy – stoisko Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, prezentacja procesu tłoczenia na zimno oleju, obserwacja mikrostruktur materiałów metalicznych, polimerowych, materiałów naturalnych i biokompozytów – stoisko Wydziału Inżynierii Produkcji, maszyna szyfrująca ENIGMA, gry logiczne, prezentacja robotów LEGO, prezentacja „Informatyka i muzyka”, galeria sztuki inspirowana matematyką - stoisko Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki, konkursy, zabawy, Kącik Kreatywnego Maluchastoisko Wydziału Nauk Społecznych

10-17.00

II Warszawska Konferencja Akwarystyczna oraz wystawa akwarystyczna – Wydział Nauk o Zwierzętach, budynek nr 8, sala 112

10-14.00

Warsztaty: „Produkcja parówek”, „Produkcja majonezu”, „Kolorowe reakcje”, „Cała prawda o konserwantach”, „Zapachy żywności”, „Żywność – kraina zdumiewających składników”, „Chemia w kuchni”Wydział Nauk o Żywności – budynek 32 i 34

12.00, 14.00, 15.00

Pokazy łucznicze – Wydział Technologii Drewna, plener z lewej strony Pałacu Rektorskiego

10-17.00

Pokazy kur ozdobnych, ryb, płazów, gadów, owadów, pajęczaków, degustacja produktów pochodzenia zwierzęcego, organizacje pomagające zwierzętomstoisko Wydziału Nauk o Zwierzętach, plener

10-11.00

Warsztaty: „Zarządzanie łańcuchem dostaw” – Wydział Nauk Ekonomicznych, bud. 7, s. 102 - grupy zorganizowane

11-12.00

Warsztaty: „Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie – o tym co zrobić, aby nas zapamiętano” - Wydział Nauk Ekonomicznych, bud. 7, s. 102 - grupy zorganizowane

10-17.00

Wystawy: Historia wydziałówstoiska poszczególnych wydziałów, „Harmonijny krajobraz – plener malarski”, „KrajObrazowi”stoisko Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu

10-17.00

Zwiedzanie Muzeum SGGW (Biblioteka Główna SGGW, wejście C) – ekspozycja: „Z Marymontu na Ursynów”

12.00

Gra miejska w plenerze – Wydział Nauk Ekonomicznych

10-17.00

Zakłady przetwórcze: OSM Garwolin, Zakłady Mięsne „Jadów” S.C., Browar Jabłonowo, Piekarnia „Bracia Kowalscy” – współpraca z Wydziałem Nauk o Żywności, plener

10-17.00

Pokazy kulinarne „Tanio, zdrowo, smacznie” – stoisko Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji (piątek i sobota)

10-17.00

Kiermasz roślin ozdobnych: Leśny Zakład Doświadczalny Rogów, Koło Naukowe Biologów - plener

10-17.00

Prezentacja oferty Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego SGGW w Kirach k. Zakopanego - plener

12-13.30

Warsztaty „Język ciała jak to działa” - grupy zorganizowane, Wydział Nauk Społecznych, budynek nr 4

10-17.00

Prawdy i mity dotyczące przemysłowej produkcji żywności – porady ekspertów stoisko Wydziału Nauk  o Żywności

10-17.00

AKcjasztuKA - fotobudka – happening studentów specjalizacji Sztuka Ogrodu i Krajobrazustoisko Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu

11-15.00

VI Zawody Drwali Studentów Leśnictwa i pokaz rzeźbienia pilarką w drewnieSamorząd Studentów Wydziału Leśnegoplener przed budynkiem 34 (nowa część Kampusu)

 

 

10-16.00

Zwiedzanie Centrum Wodnego SGGWzapisy na stoisku Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska

10-17.00

Prezentacja hodowli alpak Polski Związek Hodowców Alpak, współpraca z Wydziałem Nauk o Zwierzętach, plener przed budynkiem 34 (Nowy Kampus)

Scena przed Pałacem Rektorskim

ok.12.30

Występy (po zakończeniu oficjalnych uroczystości w Auli Kryształowej)

- Orkiestra Reprezentacyjna SGGW - LZA „Promni” - SQER DANCE - Chór Kameralny SGGW - Zespół AKTEON

OGŁOSZENIE WYNIKÓW PLEBISCYTU MISTRZOWIE EDUKACJI

14.15

DNI SGGW NA SPORTOWO

  • Sztafeta pływacka – godz. 10.00 (Basen SGGW)
  • Sztafeta biegowa – godz. 11.00 (Nowy Kampus)
  • Ringo - godz. 12-14.00

(stoisko AZS)