Dla mediów

Informacje prasowe

stycznia

Doktor Krystyna Oracz laureatką polsko-francuskiego konkursu POLONIUM 2014/15

Polsko-Francuska Komisja ds. Programu POLONIUM wyłoniła (10 stycznia 2014 r. ), spośród złożonych wniosków, 22 projekty do realizacji w latach 2014/15. Program powstał z inicjatywy polskiego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i francukiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, obejmuje projekty badawcze, uzgodnione między konkretnymi polskimi i francuskimi zespołami badawczymi.

Wśród laureatów tegorocznej edycji POLONIUM jest także Dr Krystyna Oraczlider grupy badawczej SeedExplorerGroup w Katedrze Fizjologii Rośln SGGW, która bada molekularne aspekty regulacji kiełkowania i ustępowania spoczynku nasion prowadzące do ulepszania jakości nasion, kiełkujących także w niesprzyjających warunkach środowiska spowodowanych np. globalnym ociepleniem.

Wiecej informacji na temat kariery, badań oraz oferty stypendialnej skierowanej do studentów pracujących w ramach projektów kierowanych przez Dr Krystynę Oracz można znaleźć na stronie: