Dla kandydatów

Dni Otwarte SGGW


Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego kilka razy w roku prowadzi kampanie informacyjne skierowane do kandydatów na studia. Jednym z ich elementów są organizowane przez uczelnię spotkania z uczniami szkół średnich i ich rodzicami. Najbliższe dni otwarte odbędą się w terminie 24  - 25 stycznia 2020 r.

Podczas najbliższych dni otwartych studenci i pracownicy SGGW zaprezentują swoje wydziały i kierunki studiów na specjalnie przygotowanych stoiskach. To świetna okazja dla uczniów szkół średnich, by poznać naszą uczelnię i dowiedzieć się o niej czegoś z pierwszej ręki. Podczas dni otwartych uczestnicy otrzymają też informatory oraz dowiedzą się, jakie przedmioty należy wybrać na maturze, by dostać się na poszczególne kierunki. To też doskonała okazja, by rozwiać wszystkie wątpliwości związane z procesem rekrutacji, a także zapisać się na kursy przygotowawcze do matury organizowane przez Uniwersytet Otwarty SGGW.

Pierwszego dnia tj. w piątek o godzinie 11:00 na uczniów czekać będzie krótka prezentacja Biura Spraw Studenckich dotycząca rekrutacji na studia oraz wszelkich formalności z tym związanych. W drugiej części dnia zaplanowano wykład dla uczestników dnia otwartego z materiału egzaminu maturalnego z chemii pt. „Wybuchowa chemia dla maturzysty - Mechanizmy reakcji. Związki organiczne." Wstęp na wykład będzie wolny dla wszystkich uczestników dni otwartych.

Drugiego dnia tj. w sobotę na uczestników dnia otwartego czekały będą stoiska informacyjne poszczególnych wydziałów oraz o godzinie 11:00 krótka prezentacja dotycząca zasad rekrutacji na SGGW. Na godzinę 12 zaplanowano wykład, tym razem dla rodziców maturzystów pt. "Jak przetrwać z maturzystą?". Wstęp na wykład jest wolny.

Na Dni Otwarte w SGGW zapraszamy w dniach 24 - 25 stycznia 2020 r. w godzinach 10.00 - 14:00 do Centrum Wodnego SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 159.