SGGW

23
października
2019

„Marsz pingwinów – historia i współczesność gatunków z rzędu Sphenisciformes”

Polskie Towarzystwo Genetyczne Oddział Warszawski zaprasza na prelekcję dr inż. Małgorzaty Koczak-Abshire z Zakładu Biologii Antarktyki IBB PAN pt. „Marsz pingwinów - historia i współczesność gatunków z rzędu Sphenisciformes”.

Spotkanie odbędzie się 24.10.2019 r. (czwartek) w bud. 23 Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie ul. Ciszewskiego 8, sala 1069 (na pierwszym piętrze). Początek o godz. 14:30.

 

Dr inż. Małgorzata Korczak-Abshire jest adiunktem w Zakładzie Biologii Antarktyki IBB PAN. Od 14 lat prowadzi badania fauny antarktycznej w kontekście zmian zachodzących w tamtejszych ekosystemach. Uczestniczyła w pięciu wyprawach Antarktycznych i zainicjowała program długoletnich obserwacji ekologicznych prowadzonych na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego. Do badań gatunków wskaźnikowych zależnych od kryla, w tym pingwinów i ssaków płetwonogich, wykorzystuje teledetekcję, telemetrię i bezzałogowe systemy latające. W latach 2013-2017 była przedstawicielem Polski w Komitecie Naukowym Komisji ds. Zachowania Żywych Zasobów Morskich Antarktyki (Scientific Committee of the Commission for the Conservation of Antarctic Marine Living Resources), gdzie przewodniczyła grupie roboczej ds. monitoringu ekosystemów i zarządzania.