SGGW

Aktualności

04
grudnia
2018

Wystawa Kur Ozdobnych

Serdecznie zapraszamy na Wystawę Kur Ozdobnych.

W celach popularyzatorskich raz w roku „Gallus” Związek Hodowców Drobiu Rasowego w Polsce organizuje Wystawę Kur Ozdobnych. Chcemy w ten sposób podkreślić wkład kultury europejskiej w hodowli tego pięknego ptaka i położyć pomost przez stulecia od antyku po współczesne czasy w Polsce.

Tegoroczna Wystawa Kur Ozdobnych odbędzie się 8-9.12.2018 

w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

w Obiektach Sportowych SGGW przy ul. Ciszewskiego 10.

 

Na wystawie prezentowane będą kury rodem z całego świata m.in. z Chin, Japonii, Indonezji, Anglii, Niemiec, Holandii, Indii i wielu innych. Będzie tu można podziwiać najmniejsze kury świata, jakimi są m.in. seramy, szabo oraz sebritki o niepowtarzalnym rysunku upierzenia czy kury jedwabiste o miękkiej, futrzastej strukturze upierzenia. Dla kontrastu niezwykle ciekawe największe kury świata – olbrzymy kurze, do których należą brahmy, kochiny o masie ciała ok. 7-10 kg. Poza wspomnianymi ptakami hodowcy przedstawią piękną kolekcję wyśmienicie umięśnionych bojowców o posępnym spojrzeniu i gołębim sercu oraz śpiewające rarytasy wśród kur – ptaki charakteryzujące się niepowtarzalnym talentem. Daj się zaskoczyć: jurorzy przemierzą wystawę wzdłuż i wszerz, aby wyłowić kolejnego wyjątkowo uzdolnionego koguta śpiewaka – może ayam ketawa, a może innego olbrzyma?

Wystawa adresowana jest zarówno do młodych, jak i doświadczonych naukowców, hodowców oraz miłośników kur z Polski i zagranicy. W wystawie przewiduje się znaczący udział hodowców tych zwierząt, naukowców prowadzących badania na zwierzętach, studentów, a także przedstawicieli firm branżowych i innych instytucji. Przewidujemy, że sędziowie z Niemiec, Belgii, Słowenii i Słowacji ocenią ok. 800 kur ozdobnych.

 

Cena biletu to 10,00 zł; dzieci do lat 13 wstęp wolny.

Godziny otwarcia wystawy:

8 grudnia (sobota) godz. 10.00-18.00

9 grudnia (niedziela) godz. 10.00-16.00