października

Wizyta delegacji z Senegalu w SGGW

Biuro Współpracy Międzynarodowej informuje o wizycie delegacji z Senegalu w SGGW w dniu 1 października 2019 r.

W dniu 1 października 2019 r. SGGW w Warszawie gościła delegację z Senegalu. W skład delegacji wchodzili m.in.: Pan Serigne Mbaye Thiama, Minister ds. Wody i Kanalizacji Senegalu, Pan Niokhor Ndour, Dyrektor Ds. Zarządzania i Planowania Zasobów Wodnych, Ministerstwo ds. Wody i Kanalizacji Senegalu, Pan Amadou Dabo, Ambasador Senegalu w Polsce.

Pobyt na SGGW, z uwzględnieniem Centrum Wodnego Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, stanowił rozszerzenie komponentu edukacyjnego wizyty w Polsce z inicjatywy Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP na seminarium eksperckim ds. wody, w którym udział brali przedstawiciele biznesu i ośrodków akademickich, w tym SGGW (prof. dr hab. Jarosław Chormański, dr Wiesław Ptach, dr. inż. Leszek Hejduk: Edukacja w dziedzinie: inżynieria środowiska i gospodarka wodna).

Na oficjalnym spotkaniu w Rektoracie z gośćmi spotkał się Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej, prof. dr hab. Michał Zasada, przedstawiciel Biura Współpracy Międzynarodowej oraz przedstawiciel Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, prof. dr hab. Jarosław Chormański. Zaprezentowano ofertę dydaktyczną Uczelni oraz omówiono możliwość organizacji krótkookresowych szkoleń dla pracowników Ministerstwa ds. Wody i Kanalizacji Senegalu.