marca

Wartość wody | Raport UNESCO i panel dyskusyjny PAN

Prorektor SGGW prof. dr hab. Tomasz Okruszko i dr hab. Mateusz Grygoruk będą gośćmi panelu nt. wartości wody w kontekście World Water Development Report 2021.

Wydarzenie odbędzie się 22 marca 2021 o 13:15.

Stały dostęp do wody pitnej jest podstawową potrzebą i prawem każdego człowieka. Tymczasem światowe zasoby wody kurczą się w wyniku globalnego ocieplenia, rozwoju przemysłowego i zanieczyszczeń. Ten kryzys nie jest zmartwieniem wybranych społeczności. Zjawiska takie jak powódź czy susza mogą dotknąć każdego. Kluczowe jest więc rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zachowanie zasobów wodnych na Ziemi.

Tematyka konferencji będzie skupiać się na wartości wody w kontekście World Water Development Report 2021 - najważniejszego dokumentu na temat stanu zasobów wodnych na świecie wydawanego przez UNESCO.

Goście:
Prof. Paweł Rowiński (Polska Akademia Nauk, Instytut Geofizyki PAN)
Prof. Tomasz Okruszko (SGGW)
Dr hab. Iwona Wagner (Europejskie Regionalne Centrum Ekohydrologii PAN, Uniwersytet Łódzki)
Dr hab. inż. Krzysztof Berbeka (Uniwersytet Jagielloński)
Dr hab. Mateusz Grygoruk (SGGW)
Dr Krzysztof Niedziałkowski (Instytut Filozofii i Socjologii PAN, Instytut Biologii Ssaków PAN)

Program konferencji:
13:15 - 13:45 / Raport UNESCO
13:45 - 14:00 / Wartość czystego Bałtyku – pojęcia ceny i wartości w odniesieniu do zasobów wodnych
14:00 - 14:15 / Wiele wartości, kilka procesów, jedna woda
14:15 - 14:30 / Co wpływa na sposoby zarządzania zasobami wody? Perspektywa społeczno-polityczna