lutego

SGGW w rankingu Best Global Universities 2020

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie znalazła się wśród 1500 najlepszych uniwersytetów świata. W międzynarodowym rankingu znalazły się najbardziej prestiżowe uczelnie takie jak amerykański Harvard University, brytyjski University of Oxford czy francuski Sorbonne Universite.

W serwisie U.S. News & World Report opublikowane zostało najnowsze zestawienie Best Global Universities. W rankingu ujęto 1500 uczelni z 80 krajów. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zajęła 19. miejsce wśród szkół wyższych z Polski.

Ranking powstał w oparciu o 13 kryteriów takich jak m.in: global research reputation, regional research reputation, publications, conferences, international collaboration, number of publications.

Zestawienie Best Global Universities oraz metodologia badań dostępne są na stronie: www.usnews.com.