grudnia
2019

Sześć zespołów z SGGW złożyło wnioski w programie Platformy Startowe PARP w ramach grantu Inkubator Innowacyjności 2.0

Platformy Startowe PARP to program dla zespołów planujących komercjalizacje innowacyjnych rozwiązań. Pierwszym etapem jest program mentoringowy, po którym możliwe jest otrzymanie do 1 mln. złotych dotacji na rozwój projektu.

Warunkiem koniecznym przyjęcia dotacji jest założenie spółki lub zarejestrowanie działalności gospodarczej. Potencjalne korzyści są bardzo duże, gdyż powstaną nowe spółki przy uczelni, które staną się licencjobiorcami i zleceniodawcami dla SGGW. Poprzez Twórców uczelniabędzie miała możłiwość korzystania z miliardowych środków dostępnych na działalność badawczo-rozwojową w przedsiębiorstwach, do których obecnie nie ma bezpośredniego dostępu. W dalszej perspektywie rozwiązania będą mogły być wprowadzone na rynek. Istnieje również szansa na publikacje wynków w formie prac naukowych.

Spodziewamy się kolejnych wniosków do PARP w następnych miesiącach.