maja

Święto Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

W dniach 22 i 23 maja 2020 r. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie miała obchodzić swoje coroczne święto. Niestety, z uwagi na obecną sytuację epidemiczną oraz zagrożenie koronawirusem obchody się nie odbędą.

Co roku w maju SGGW otwiera swoje mury zapraszając mieszkańców Warszawy i okolic, studentów oraz kandydatów na studia do odwiedzenia kampusu, by wspólnie spotkać się na najważniejszym święcie Uczelni. Tradycyjnie swoje osiągnięcia prezentowały wszystkie wydziały, koła naukowe, organizacje studenckie oraz zespoły artystyczne. Na uczestników Dni SGGW zawsze czekało mnóstwo atrakcji – m.in. występy zespołów studenckich, wykłady prowadzone przez nauczycieli akademickich, strefa doświadczalna, a dla najmłodszych - mini zoo. Świętowaniu z SGGW towarzyszyła radosna i rodzinna atmosfera, która corocznie przyciąga tysiące mieszkańców nie tylko Warszawy i Ursynowa. Tradycja Dni SGGW na stałe wpisała się w kalendarz wiosennych wydarzeń stolicy i całego Mazowsza.

Święto Uczelni to także okazja do wizyt delegacji zagranicznych z całego świata i prezentacji potencjału SGGW, a tym samym do pogłębiania współpracy w obszarze nauki.

W trakcie Dni SGGW Uczelnia tradycyjnie organizowała również konkurs „Start po indeks”, w którym najlepsi uczniowie klas maturalnych mieli szansę zdobyć indeks Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

W tym roku obchody miały mieć szczególną oprawę z okazji 75. rocznicy inauguracji pierwszego roku akademickiego uczelni po II wojnie światowej. Głównym punktem programu miała być uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa dr Jimowi Mazurkiewiczowi z Texas A&M University, który wniósł nieoceniony wkład w rozwój polsko – amerykańskiej współpracy w obszarze rolnictwa.

Decyzja władz Uczelni o odwołaniu tegorocznych Dni SGGW podyktowana była troską o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników Dni SGGW w obliczu nadzwyczajnej sytuacji zagrożenia wirusem SARS-Cov-2.

Z wiarą i optymizmem patrzymy w przyszłość i mamy nadzieję, że nasz kampus już niedługo znów zacznie tętnić energią i młodzieńczym entuzjazmem. Głęboko wierzymy, że sytuacja epidemiczna w Polsce i na świecie ulegnie poprawie i będzie dla nas wszystkich na tyle bezpieczna, abyśmy mogli wspólnie świętować w kolejnym, 2021 roku.