SGGW

Aktualności

29
maja
2019

Sukcesy Zespołu AKTEON

Zespół Sygnalistów Myśliwskich AKTEON Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie odniósł podwójny sukces na konkursach regionalnych.

Pierwszym z sukcesów był sobotni tryumf - dwa pierwsze miejsca w kategorii zespołowej, zarówno w klasyfikacji mistrzowskiej sygnałów myśliwskich G, jak również muzyki myśliwskiej MB na XIX Kresowym Konkursie Sygnalistów Myśliwskich w Biłgoraju. Dodatkowo wszystkie miejsca na podium w mistrzowskiej kategorii solistów należały do członków ZSM AKTEON.

26 maja na  IX Podkarpackim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich w Lesku AKTEON zajął najwyższe lokaty na podium w wyżej wymienionych kategoriach i zdobył przepiękną statuetkę "Rysia Bieszczadzkiego".

AKTEON jest zespołem działającym na SGGW już od ponad 20 lat. W przeciągu tego czasu odniósł wiele sukcesów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zdobył między innymi: siedmiokrotnie złotą odznakę na Mistrzostwach Europy, sześciokrotne Mistrzostwo Polski w klasyfikacji sygnałów oraz dziewięciokrotne Mistrzostwo w klasyfikacji muzyki myśliwskiej.

W tym roku na zamku w Goraju w trakcie XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej, który odbędzie się w dniach  7-9 czerwca,  po raz trzeci z kolei walczył będzie o Róg Wojskiego, będący główną nagrodą w tym konkursie.

Gratulejmy sukcesów!

Foto: Michał Hop