listopada

Sukces studentów SGGW w Akademickich Mistrzostwach Polski 2019/2020

W listopadzie zakończył się sezon Akademickich Mistrzostw Polski 2019/2020. Miło nam poinformować, że studenci SGGW uplasowali się na I miejscu w typie uczelni społeczno-przyrodniczych oraz na XII miejscu w klasyfikacji generalnej (drugi najwyższy wynik w historii startów Uczelni).

Studenci SGGW zdobyli 11 medali w klasyfikacji generalnej (4 złote, 3 srebrne i 4 brązowe), kończąc rywalizację na 15. miejscu w klasyfikacji medalowej.

Uczestnikom AMP gratulacje złożyli prorektor ds. dydaktyki prof. dr hab. Jarosław Gołębiewski oraz prorektor ds. rozwoju prof. dr hab. Kazimierz Tomala.

Prof. dr hab. Kazimierz Tomala składając gratulacje, powiedział: „Serdecznie dziękuję wszystkim studentom, którzy – w rzeczywistości zdecydowanie innej niż ta, która była przed pandemią – reprezentowali naszą Alma Mater na zawodach w cyklu Akademickich Mistrzostw Polski w sezonie 2019/2020, dokładając swoją cegiełkę do sukcesu, jakim jest zajęcie XII miejsca w klasyfikacji generalnej i powrót po sześciu latach na I miejsce w klasyfikacji wśród uczelni społeczno-przyrodniczych. Jestem z Was naprawdę dumny. Przyjmijcie, proszę, najszczersze gratulacje z okazji osiągniętych wyników i godnego reprezentowania Uczelni w zmaganiach sportowych. Zawodnikom i trenerom życzę wspaniałej przyszłości, w której odniosą Państwo wiele kolejnych spektakularnych zwycięstw".

Prorektor ds. dydaktyki prof. dr hab. Jarosław Gołębiewski kierując słowa do studentów, podkreślił: "Gratuluję wszystkim studentom, którzy w doskonały sposób i w duchu fair play reprezentowali Naszą Alma Mater i mam nadzieję, że to początek drogi naszego AZS do czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski. Mam nadzieję, że wspólnie z Klubem Uczelnianym uda nam się stworzyć dla studentów-sportowców optymalne warunki do rozwijania swoich pasji naukowych, jak i sportowych".