SGGW

Aktualności

30
lipca
2020

Studentka SGGW wystąpi na Festiwalu w Opolu

Nasza studentka i tancerka LZA PROMNI Karolina Lizer wystąpi podczas koncertu debiutów w Festiwalu w Opolu.

            Urodzona w Warszawie 3 marca 1997 roku. Wokalistka, klawesynistka. Absolwentka PSM nr 3 im. J. Zarębskiego w Warszawie w klasie Fortepianu, Państwowej Ogólnokształcącej Eksperymentalnej Zintegrowanej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie Klawesynu oraz PSM II st. im. J. Elsnera w klasie Klawesynu. Wieloletnia uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autorskiej Szkoły Musicalowej M. Pawłowskiego przy Teatrze Roma. Ponadto swe umiejętności doskonaliła na warsztatach muzycznych oraz współpracując z grupą teatralną „Meandry”. Obecnie studentka weterynarii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Karolina Lizer należy do Ludowego Zespołu Artystycznego „PROMNI” przy SGGW w Warszawie, gdzie występuje w roli solistki w repertuarze ludowym i folkowym, ale też jazzowym.

          Jest tłumaczką tekstów do wielu standardów jazzowych, które sama wykonuje. Pisze i komponuje własne piosenki. 

          Zdobyła m.in.: Grand Prix na Festiwalu P. Skrzyneckiego,  l miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żydowskiej i Piosenki Polaków Żydowskiego pochodzenia organizowanego przez Prymasa Polski z okazji Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim, II miejsce (dwukrotnie) i nagrodę za najlepszą interpretację piosenki Ł. Prus na festiwalu „W żółtych płomieniach liści”, III miejsce na Konkursie Piosenki Kabaretowej im. J. Przybory, nagrodę ZASP  za najlepszą interpretacje Piosenki Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”, wyróżnienie na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, wyróżnienie na Festiwalu Ogólnopolskim Piosenki Artystycznej w Ślesinie, wyróżnienia na Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską. 

        Koncertowała jako solistka w programie „Muzyka zespołu ABBA orkiestrowo” oraz członek zespołu Zieliński Projekt na koncertach „Doda z Orkiestrą Zieliński Projekt”. 

       Jest wokalistką i aktorką w kabarecie „Mucha nie siada”, jest w trakcie nagrywania płyty z utworami Kabaretu.   

       Należy do Ludowego Zespołu Artystycznego „PROMNI” przy SGGW w Warszawie, gdzie występuje w roli solistki w repertuarze ludowym i folkowym, ale też jazzowym.

      Gościnnie występuje w „Piwnicy pod Baranami”. Grała z Januszem Stroblem.

      Przez rok solistka w zespole Sentido w projektach takich jak „Swing-Jazz-Bossa Nova” – standardy jazzowe, „Miasteczko Bez” – muzyka Żydowska, „Wspomnienia Dawnych Dni” – piosenki przedwojenne, Fogg.

      Współpracuje też z gitarzystą Maciejem Czemplikiem, występuje również na jego kanale YT Maciej Czemplik Music.

      Brała udział w koncercie Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia z piosenkami Katarzyny Sobczyk pt. „Opowiedz mi swoją historie” który był emitowany na żywo w PR Jedynka. 

      Zbiera materiał na swoją debiutancką płytę z piosenkami do kompozycji Wojciecha Zielińskiego. Aktualnie pracuje z muzykiem, instrumentalistą, kompozytorem Michałem Wodzem nad programem z muzyką Kabaretu Satrszych Panów oraz z muzyką Skaldów. Kilka z utworów na ta płytę wybrzmiało już w Polskim Radio RDC oraz Polskie Radio Trójka. 

       Piosenką „Kiedy znów zakwitną białe bzy” zdobyła I wyróżnienie w 7. odcinku programu „Szansa na Sukces. Opole 2020”.

         Artystka kocha swój ojczysty język i najbardziej lubi śpiewać właśnie po polsku. Wyjątkiem jest program, w którym wykonuje w języku angielskim utwory zespołu ABBA. 

        Wykonuje koncerty klawesynowe dla Towarzystwa Stanisławowskiego.

 

57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu miał odbyć się w czerwcu, ale z uwagi na epidemię koronawirusa został przełożony na pierwszy weekend września 2020 roku. 

Trzymamy kciuki!

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością Karoliny Lizer.