SGGW

Aktualności

18
grudnia
2019

Spotkania z ekspertami: Wszystko, co chcecie wiedzieć o fizyce kwantowej (i nie boicie się zapytać)

Już jutro w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się wykład "Wszystko, co chcecie wiedzieć o fizyce kwantowej (i nie boicie się zapytać)" , który poprowadzi dr hab. inż. Arkadiusz Orłowski, prof. SGGW – dyrektor Instytutu Informatyki Technicznej oraz Centrum Edukacji Multimedialnej SGGW.

Podobno nikt nie rozumie mechaniki kwantowej. A to przecież znajomość jej zasad leży u podstaw konstrukcji nowoczesnych urządzeń technicznych, z których korzystamy na co dzień – komputerów, smartfonów.

Na spotkaniu można będzie bez lęku zapytać o wszystko, co zawsze chciało się wiedzieć na temat fizyki kwantowej. Teleportacja kwantowa? Proszę bardzo. Kryptografia kwantowa? Czemu nie? Splątanie kwantowe? To na deser. Warto wykorzystać okazję i dołączyć do elitarnego grona tych, którzy rozumieją, dlaczego nie rozumieją mechaniki kwantowej.

Prowadzenie: dr hab. inż. Arkadiusz Orłowski, prof. SGGW – fizyk i informatyk, popularyzator nauki, do niedawna dziekan Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki, obecnie dyrektor Instytutu Informatyki Technicznej oraz Centrum Edukacji Multimedialnej SGGW. Specjalizuje się w dziedzinie informatyki kwantowej, sztucznej inteligencji, fizyki informacji, analizy obrazów, bezpieczeństwa danych.

 

Gdzie: Audytorium (parter), Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
Kiedy: 19.12.2019 r. (czwartek), godz. 20.00, czas: 45 min
Liczba miejsc ograniczona