SGGW

Aktualności

12
stycznia
2021

SGGW w World University Rankings

Wysokie miejsce SGGW w światowym rankingu może zależeć także od Państwa – serdecznie zachęcamy do udzielenia odpowiedzi na pytania zadane przez Times Higher Education.

Jednym ze sposobów budowania i mierzenia międzynarodowej reputacji SGGW jest jej ewaluacja w porównaniu do innych uczelni w Polsce, Europie i na świecie. Znajduje to odbicie w pozycji SGGW w najważniejszych międzynarodowych rankingach szkół wyższych, w tym w tzw. Wielkiej Czwórce (“Big-4” Group), czyli: 

  • Shanghai Ranking – Academic Ranking of World Universities (ARWU) 
  • Times Higher Education – World University Rankings (THE) 
  • QS World University Rankings (Quacquarelli Symonds – QS)
  • US News Best Global Universities Rankings (US News)  

W zależności od metodologii prowadzenia rankingu ewaluowane dane dostarcza uczelnia lub są one generowane przez instytucje oceniające. Niektóre rankingi uwzględniają także dane pozyskane z kwestionariuszy wypełnianych przez pracowników uczelni – tak jest w przypadku THE World Reputation Ranking. 

 

Organizator rankingu - Times Higher Education przygotował ankiety, które mają dostarczyć danych do ewaluacji w 2021. Ankiety zostały lub najbliższym czasie zostaną przesłane wybranym pracownikom ocenianych Uczelni. 

Państwa udział w wypełnieniu ankiety pomoże dostarczyć danych o SGGW i tym samym przyczyni się do pełniejszej oceny. 

Mając na uwadze dążenia do zwiększenie postrzegalności SGGW na arenie międzynarodowej uprzejmie proszę o udzielenie odpowiedzi na wiadomość ze skrzynki TimesHigherEducation@surveys.elsevier.com. 

 

Z góry dziękuję za Państwa zaangażowanie,

Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej
dr hab. Marta Mendel