września

SGGW w międzynarodowym rankingu szkół wyższych THE World University Ranking

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego została po raz pierwszy ujęta w prestiżowym rankingu najlepszych uczelni na świecie Times Higher Education World University Rankings 2021.

THE World University Ranking jest jednym z trzech najbardziej cenionych rankingów szkół wyższych na świecie – obok Academic Ranking of World Universities (tzw. rankingu szanghajskiego) i QS World University Rankings. W tym roku uwzględniono w nim ponad 1500 instytucji z 93 krajów.

W zestawieniu sklasyfikowano 19 polskich uczelni. Poza Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w rankingu znalazły się: Uniwersytet Jagielloński, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Uniwersytet SWPS w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski.

Na pierwszym miejscu rankingu znalazł się brytyjski Oxford. Drugie i trzecie miejsce zajęły uczelnie amerykańskie - Uniwersytet Stanforda i Uniwersytet Harvarda.

Twórcy THE World University Ranking, biorąc pod uwagę trzy elementy misji uczelni: edukację, naukę i transfer wiedzy, oceniają szkoły wyższe za pomocą pięciu podstawowych kryteriów: nauczanie, umiędzynarodowienie, badania naukowe, cytowania i współpraca z biznesem.

Zobacz: Times Higher Education World University Rankings 2021