maja

Sukcesy AZS SGGW

W miniony weekend w Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Świetny występ odnotowały studentki naszej Uczelni, które wywalczyły 2 miejsce w drużynowej klasyfikacji generalnej, ustępując jedynie Politechnice Białostockiej.

Do najwyższych laurów przyzwyczaiła nas Mariola Ślusarczyk, która co roku tryumfuje czy to na bieżni czy przełaju (w tym roku II miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych). Kroku dotrzymały jej koleżanki z ekipy: Marta Jusińska - studentka 2 roku Dietetyki – VII miejsce w biegu na 800m a Urszula Bhebhe – studentka 1 roku (II stopień) Technologii Żywności – VIII miejsce w biegu na 100m. Dziewczęta zdobyły także wysokie II miejsce w sztafecie 4x 400m w kategorii naszego typu uczelni (Społeczno – przyrodnicze).

W tym roku cieszymy się również wybornymi wynikami w innych konkurencjach, jak rzut oszczepem, gdzie Joanna Sienkiewicz , studentka 1 roku (II stopnia ) Zarządzania zajęła II miejsce a Żaneta Lenczewska, studentka 1 roku (II stopnia) Technologii Energii Odnawialnej – V.

Mocno walczyli również panowie: ubiegłoroczny medalista Mateusz Wyszomirski – tym razem IV na 3000m i Rafał Szymborski. Liczymy na jeszcze więcej!

Ten weekend był pracowity dla naszych zawodników – w Bydgoszczy odbyły się też Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Cieszy IV miejsce na jedynce Piotra Gielca – naszego kolegi z Zarządu Klubu.

Zawody w Łodzi upłynęły dla nas pod znakiem Marioli Ślusarczyk, studentki 4 roku Inżynierii Środowiska. Zdobywczyni srebra na 1500m i V w biegu na 800m. Mariola prowadzi treningi dla wszystkich chętnych, zachęcamy do śledzenia jej profilu na facebooku.

Dołączajcie do naszej ekipy!

Widzimy się za rok!

więcej informacji na facebooku.