Aktualności

Osiągnięcia

03
kwietnia
2017

Sukces AZS SGGW

Udany start podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Ergometrze Wioślarskim zaliczyła drużyna naszego klubu pod wodzą Pani Trener Wiesławy Chmury.

W zawodach, które tym razem odbywały się w Poznaniu w dniach 31.03-1.04.2017 r., wzięło udział blisko 600 zawodników z całego kraju.

Nasza drużyna, która do Poznania wyjechała w 13-osobowym składzie, nie ukrywała swoich aspiracji medalowych. Pierwszy krążek dla naszego zespołu wywalczyła Zuzanna Duda, która z czasem 3:35.2 została brązową medalistką Akademickich Mistrzostw Polski. Był to pierwszy w tym sezonie medal w klasyfikacji generalnej AMP dla naszej uczelni.

Nie był to jednak koniec dobrych startów naszych zawodników. Większość z nich podczas tegorocznych zawodów poprawiła swoje rekordy życiowe, co świadczy o ich bardzo dobrym przygotowaniu.

W finałowym wyścigu mężczyzn w wadze lekkiej wystartował nasz reprezentant Piotr Gielec. Dwukrotnie przerwany przez falstarty start oraz wysoka temperatura w sali nie przeszkodziły ścigającym się w złamaniu granicy 3 minut. Zwycięski czas 2:59.7 osiągnęli dwaj zawodnicy: Łukasz Stasiewicz z Politechniki Gdańskiej oraz właśnie Piotr. Po krótkiej naradzie sędziów stało się jasne, iż zawodnicy ex aequo zajęli 1. miejsce. Tym samym Piotr Gielec reprezentujący Klub Uczelniany AZS Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie został tegorocznym Akademickim Mistrzem Polski.

Nie były to ostatnie medale dla zawodników AZS SGGW, bowiem w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych 3. miejsca zajęli: Katarzyna Jaszczuk (OPEN kobiet) oraz Kamil Łaski (OPEN mężczyzn), a drużyna kobiet została sklasyfikowana na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej uczelni społeczno-przyrodniczych.

Warto nadmienić, iż zarówno Piotr Gielec, jak i Zuzanna Duda będą reprezentować klub i uczelnię podczas Akademickich Mistrzostw Europy w wioślarstwie, które odbędą się w Belgradzie w lipcu 2017 r.

FOTO: www.facebook.pl/ampergometr

Więcej o AZS SGGW