sierpnia

Studentka SGGW srebrną i brązową medalistką 29. Letniej Uniwersjady

Kamila Pytka zdobyła dwa medale - srebrny i brązowy - na 29. Letniej Uniwersjadzie w Tajpej!

W finale turnieju szpadzistek zmierzyły się dwie Polki. Aleksandra Zamachowska pokonała Kamilę Pytkę 15:8 - nasza studentka zdobyła tym samym srebrny medal!

Wierzyłam, że mogę wygrać, zawsze startuję z tą myślą. Tym razem byłam druga, ale jestem zadowolona - mówiła Pytka, która po drodze odbyła kilka bardzo nerwowych walk: w półfinale wyrównała na sekundę przed końcem czasu, a później zadała decydujące trafienie w dogrywce.

Kamila Pytka weszła też w skład drużyny polskich szpadzistek, która zdobyła brązowy medal w konkursie drużynowym. Oprócz studentki SGGW w skład zespołu weszły też Aleksandra Zamachowska, Barbara Rutz i Martyna Swatowska. W decydującym meczu Polki pokonały Francuzki 45:36.

Źródło/więcej informacji