października

SGGW z nagrodą Herbapol Esencja Natury

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego otrzymała wyróżnienie Herbapol Esencja Natury przyznawane od jedenastu lat przez firmę Herbapol-Lublin.

Statuetki przyznawane są osobom i instytucjom, które angażują się  w działania na rzecz natury i promowania zdrowego stylu życia, reprezentują świat sztuki, mediów, nauki i sportu. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 17 października w Łazienkach Królewskich. W imieniu SGGW wyróżnienie odebrali przedstawiciele władz uczelni.

Kapituła nagrody uhonorowała Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego za ponaddwustuletnią działalność na rzecz rozwoju gospodarczego i intelektualnego polskiego społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów wiejskich, gospodarki żywnościowej i szeroko rozumianego środowiska naturalnego. Doceniona została także działalność wdrożeniowa, dydaktyka oraz badania naukowe prowadzone na najwyższym poziomie.

Od wielu lat światowej klasy specjaliści pracujący na różnych wydziałach uczelni angażują się w prowadzone przez firmę Herbapol-Lublin projekty o znaczeniu strategicznym, z których efektów korzystają lub korzystać będą nie tylko konsumenci produktów firmy, lecz także wszyscy zajmujący się zielarstwem. Misja SGGW jest w wielu miejscach zbieżna z misją Herbapolu, dlatego przyznanie wyróżnienia właśnie SGGW – i to w jubileuszowym, 70. roku działalności firmy – jest dla nas ogromnym zaszczytem.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z uzasadnieniem werdyktu jury: https://www.youtube.com/watch?v=53zMCjdxMfM