Aktualności

Osiągnięcia

28
czerwca
2019

Prof. Magdalena Król reprezentantką Polski w Europejskim Forum Nauki Badań i Innowacji

Laureaci grantów ERC z Polski, Czech i Niemiec uczestniczyli w Europejskim Forum Nauki, Badań i Innowacji w Dreźnie. Polskę reprezentowały dwie osoby, wśród nich prof. Magdalena Król z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW.

Prof. Magdalena Król reprezentowała Polskę w panelu dotyczącym ochrony zdrowia.

ERC to najbardziej prestiżowy grant w tej części świata. Panuje ogromna konkurencja. W Polsce w tej life sciences przyznano w ostatnich 10 latach tylko kilka takich grantów. Są to badania wysokiego ryzyka. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wypalą, ale jeżeli wypalą, to będą przełomem dla świata – wyjaśniła w rozmowie z „Deutsche Welle" Magdalena Król.  – Pracuję nad terapią komórkową guzów litych. Czyli nie białaczki, tylko guzów, które rosną. Używamy komórek układu odpornościowego do dostarczania leków na teren guza. Wykorzystujemy fizjologiczne mechanizmy, jakie normalnie zachodzą w naszym organizmie, do tego żeby przeszmuglować trochę leku i zabić ten nowotwór od środka” – tłumaczyła profesor z SGGW w Warszawie. 

Wszystkie wykłady można obejrzeć w transmisji udostępnionej na stronie internetowej https://www.sri-forum.eu/?s=livestream (prof. Król występuje od 2:05).