Aktualności

Osiągnięcia

31
stycznia
2019

Naukowcy z WIP z dofinansowaniem w konkursie "Wspieramy rozwój"

Pracownicy Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW uzyskali dofinansowanie w konkursie "Wspieramy rozwój" organizowanym przez firmę Cedrob S.A.

Celem konkursu jest wsparcie podmiotów prowadzących działalność społecznie użyteczną. Granty przyznawane są w pięciu kategoriach: nauka i rozwój, edukacja i sport, kultura, inicjatywa społeczna, 100-lecie odzyskania niepodległości. Pracownicy WIP, dr inż. Adam Świętochowskidr inż. Magdalena Dąbrowska, uzyskali najwyższe dofinansowanie (30 tys. zł). w kategorii nauka i rozwój. 

31 stycznia naukowcy zakończyli badania naukowe pt. „Sposoby zagospodarowania pomiotu ptasiego”. W ramach dofinansowania zakupiono aparaturę badawczą, m.in. piec muflowy wraz z wyposażeniem, granulator z wymiennymi matrycami oraz analizator spalin i wagę laboratoryjną. Sfinansowano także badania pomiotu w ramach usługi zewnętrznej i w Centrum Analitycznym SGGW.

Wyniki badań będą zaprezentowane na międzynarodowej konferencji Biosystems Engineering 2019 w Tartu, Estonia oraz opublikowane w czasopiśmie „Agronomy Reasearch”.

Postępy prac publikowane są również na stronie https://www.facebook.com/Wspieramy-rozw%C3%B3j-918829354991011/?modal=admin_todo_tour