października

Międzynarodowy sukces LZA „Promni”

Ludowy Zespół Artystyczny „Promni” wziął udział w Cheonan World Dance Festiwal 2019 w Korei Południowej, gdzie zdobył szereg nagród.

Międzynarodowy festiwal działający w ramach światowej organizacji FIDAF (Federation of International Dance Festivals) odbył się w Korei Południowej w dniach 22.09–02.10.2019. To jeden z największych festiwali tanecznych, w którym biorą udział renomowane zespoły z całego świata. Aby wystąpić w finale, który odbywa się w Cheonan, zespół musi przejść wieloetapową weryfikację.

Zmagania konkursowe odbywały się w kilku kategoriach: parad ulicznych, tańca grupowego, tańca solowego/w parach i improwizacji tanecznej, a także tańca współczesnego. „Promni” w kategorii zespołowej mierzyli się m.in. z zawodowymi grupami tancerzy z Uzbekistanu i Kosowa oraz studenckimi grupami z Turcji i Malezji.

„Promni” występowali w trzech kategoriach i we wszystkich zdobyli nagrody:

Kategoria zespołów tanecznych – III nagroda

Kategoria solo / duet – III nagroda (para Katarzyna Baczyńska i Rafał Schilling)

Kategoria parad ulicznych – wyróżnienie

Festiwal zorganizowano z wielkim rozmachem i przy użyciu profesjonalnych środków i technik produkcji. Ogromne sceny, wozy transmisyjne, telebimy, drony z kamerami, profesjonalna realizacja dźwięku, światła i obrazu powodowały, że występy były wielkim wydarzeniem zarówno dla artystów, jak i dla widzów.

Jury – poza kwestiami technicznymi – doceniło w „Promnych” wysoką kulturę sceniczną, profesjonalizm oraz sympatyczną i pełną energii współpracę i integrację z międzynarodowym środowiskiem tanecznym. Zespół został także zauważony przez międzynarodowe grono producentów i agentów tanecznych, którzy ściągnęli do Cheonan, aby wybierać grupy na kolejne międzynarodowe wydarzenia artystyczne. Do zespołu już docierają zaproszenia na lata 2020–2022.

Dla samych członków zespołu najważniejsze są – jak sami podkreślają – satysfakcja z dobrze wykonanej pracy, możliwość dalszego rozwoju całej grupy LZA „Promni” oraz godnego reprezentowania Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Polski na arenie międzynarodowej.

Gratulujemy!!!

Więcej o FIDAF i Cheonan World Dance Festiwal: https://www.youtube.com/watch?v=D2onfs1RpVI

Jeśli chcesz dołączyć do LZA „Promni”, zachęcamy do śledzenia naszych stron internetowych oraz mediów społecznościowych. W przyszłym tygodniu rusza nabór uzupełniający.