września

Absolwent WZIiM SGGW w fianle konkursu Global Business Challenge

Piotr Tatarczuk - tegoroczny absolwent WZIiM SGGW dostał się do ścisłego finału prestiżowego konkursu 2015 Global Business Challenge i w listopadzie będzie reprezentować Polskę na finałach w Brisbane, w Australii.
Ubiegłoroczna edycja konkursu GBC była organizowana w ramach szczytu G20. Piotr Tatarczuk uzyskał wtedy 2. miejsce na 130 drużyn z całego świata.

Celem tegorocznej edycji konkursu jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań związanych z zarządzaniem gospodarką żywieniową. W konkursie wzięły udział drużyny z całego świata. Nasza uczelnia w pierwszym etapie konkursu pokonała między innymi uniwersytety z Wielkiej Brytanii i Kanady. Do ścisłej czołówki przeszło sześć drużyn. Będziemy rywalizować z uczelniami z USA, Kanady, Australii, Indii, Indonezji i Południowej Afryki.

Do 2040 roku ponad dwa miliardy ludzi na świecie może ucierpieć z powodu braku pożywienia. Poruszona tym faktem polska drużyna chce urzeczywistnić wizję świata, w której każda osoba ma dostęp do pożywienia. W związku z tym wyszła ona z inicjatywą stworzenia rozwiązania, które na zawsze zakończy ten problem.

Podczas finału drużyna Piotra Tatarczuka zaprezentuje projekt przed przedstawicielami biznesu, organizacji państwowych i pozarządowych, a także światowymi mediami. Zwycięskie rozwiązanie zostanie zaimplementowane przy wsparciu wielu organizacji w krajach, gdzie problem braku pożywienia jest szczególnie dotkliwy.