Aktualności

Osiągnięcia

25
października
2019

Absolwenci SGGW laureatami „Nagrody Prezydenta"

Wręczono nagrody w czwartej edycji konkursu prezydenta m.st. Warszawy i Muzeum Warszawy na najlepsze prace magisterskie i doktorskie związane z tematyką rozwoju społeczno-gospodarczego stolicy. Wśród nagrodzonych „Nagrodą Prezydenta”, jak co roku, znaleźli się absolwenci SGGW.

Celem nagrody, która do zeszłego roku nazywała się „Dyplomy dla Warszawy”, jest wyróżnienie najciekawszych projektów dotyczących Warszawy, problemów trapiących miasto i propozycji ich rozwiązania. Uroczysta gala, w której wziął udział m.in. rektor SGGW prof. dr hab. W. Bielawski, odbyła się 22 października w Muzeum Woli. 

W kategorii prac magisterskich wyróżnienie otrzymała Agnieszka Przeciszewska-Załuska za pracę „Wpływ budżetu partycypacyjnego na przestrzeń publiczną Warszawy” napisaną pod kierunkiem dr inż. Joanny Dudek-Klimuk z Katedry Architektury Krajobrazu.

W kategorii prac doktorskich wyróżniono dr Karolinę Wlazło-Malinowską za pracę „Światło jako instrument kształtowania nocnego krajobrazu miasta", której promotorem był dr hab. Jeremi T. Królikowski z Katedry Sztuki Krajobrazu, oraz dr. Krystiana Malesę za pracę „Rola i koszty utrzymania parków miejskich na przykładzie miasta stołecznego Warszawa” napisaną pod kierunkiem dr hab. Joanny Paliszkiewicz z Katedry Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw.