marca

Odszedł prof. dr hab. Edward Stępień

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 6 marca 2020 roku zmarł prof. dr hab. Edward Stępień, emerytowany nauczyciel akademicki Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Prof. dr hab. Edward Stępień w latach 1997-2012 był kierownikiem Katedry Urządzania Lasu, Geomatyki i Ekonomiki Leśnictwa. Członek wielu towarzystw naukowych krajowych i zagranicznych. Autor licznych publikacji naukowych, podręczników i prac badawczych.

Odznaczony m.in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Złotym za Długoletnią Służbę, Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Wyróżniony Odznaką Honorową „Za Zasługi dla SGGW” oraz nagrodami Rektora SGGW. Zasłużony pedagog, promotor i wychowawca wielu pokoleń młodzieży akademickiej.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 14 marca 2020 roku o godz. 13.00 w Kościele Św. Katarzyny przy ul. Fosa 17, po czym nastąpi złożenie urny do grobu rodzinnego na cmentarzu miejscowym.