października

Nabór do Orkiestry Reprezentacyjnej SGGW

Grasz na instrumencie? Kochasz muzykę? Tradycyjnie wraz z nadejściem nowego roku akademickiego Orkiestra Reprezentacyjna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza do udziału w spotkaniach rekrutacyjnych.

Zaproszenie skierowane jest nie tylko do społeczności akademickiej SGGW. Do Orkiestry mogą dołączyć również studenci innych uczelni, a także muzycy – sympatycy. W zespole są zarówno absolwenci szkół muzycznych, jak i amatorzy, którzy gry na instrumencie uczyli się w swoich rodzimych orkiestrach dętych. Orkiestra składa się z instrumentów dętych, których brzmienie uzupełniane jest przez gitarę elektryczną i basową, sekcję perkusyjną i instrument klawiszowy.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ? Do 5 października należy wypełnić ankietę rekrutacyjną: ANKIETA POD TYM LINKIEM. Po wypełnieniu ankiety przedstawiciel Orkiestry skontaktuje się z kandydatem mailowo i poda dokładną godzinę indywidualnego spotkania on-line, które odbędzie się w dniach 5 - 6 października w godz. 18.00-20.00.

Na przesłuchanie należy przygotować fragment dowolnego utworu muzycznego (przewidziany czas trwania przesłuchania to około 15 minut). Podczas spotkania dyrygent wraz z członkami Orkiestry przeprowadzi z kandydatem krótką rozmowę oraz sprawdzi umiejętności gry na instrumencie. Sprawdzana będzie także umiejętność czytania nut a vista.

CZY MUSZĘ POSIADAĆ WŁASNY INSTRUMENT? Orkiestra posiada pewną liczbę instrumentów muzycznych do wypożyczenia, ale jest ona mocno ograniczona. Jeżeli jesteś zainteresowany/a wypożyczeniem, prosimy o wcześniejszy kontakt.

Próby odbywają się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i środy w godzinach 19.00 - 21.00 w sali Orkiestry znajdującej się w przybudówce akademika Adara na kampusie SGGW. W obecnej sytuacji epidemicznej terminy i specyfika prób może ulec zmianie.