stycznia

Nabór do obozu ADAMED SmartUP w SGGW

15 stycznia upływa termin zgłoszeń i rozwiązywania zadań w grze alternatywnej rzeczywistości online, która jest elementem rekrutacji do 6. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP.

ADAMED SmartUP to program naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów w wieku 15-19 lat, zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi. W ramach tej inicjatywy wspierana jest szczególnie uzdolniona młodzież z całej Polski oraz umożliwia się jej rozwój własnych pasji pod skrzydłami doświadczonych praktyków i cenionych naukowców. Podstawę działań stanowi program stypendialny, do którego corocznie rejestruje się kilka tysięcy uczniów zainteresowanych udziałem w innowacyjnym obozie naukowym.

W grze, do rozwiązania jest kilkadziesiąt łamigłówek podzielonych na 10 teczek tematycznych z zakresu biologii, medycyny, chemii, informatyki i astrofizyki. Zadania promują przede wszystkim umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów, a nie encyklopedyczną wiedzę.

50 najlepszych uczniów weźmie udział w obozie naukowym organizowanym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Podczas dwóch tygodni młodzież uczestniczyć będzie w zajęciach praktycznych i teoretycznych prowadzonych przez profesjonalistów ze świata nauki – wykładowców najlepszych uczelni w Polsce i na świecie.

Spośród uczestników obozu wybranych zostanie 10 laureatów nagrody głównej, którzy zostaną objęci programem konsultacji edukacyjnych dostosowanym do ich indywidualnych potrzeb. To szansa na rozwinięcie swoich umiejętności poprzez dodatkowe zajęcia przedmiotowe, staże czy pracę w laboratoriach.

Trzech najlepszych uczniów, którzy wykażą się największą motywacją do działania i pasją do nauki otrzyma wsparcie finansowe w postaci stypendium naukowego.

Program ADAMED SmartUP