Aktualności

Konferencje / Wykłady

17
października
2014

DIAGMOL 2014

Biologia molekularna w diagnostyce chorób zakaźnych i biotechnologii.

Z wielką przyjemnością zapraszamy do udziału w 15. Konferencji „DIAGMOL 2014 – Biologia molekularna w diagnostyce chorób zakaźnych i biotechnologii”, która odbędzie się w sobotę, 25 października br., w Auli Kryształowej SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 166 w Warszawie. Początek konferencji o godzinie 10.00.

Zamierzeniem corocznych konferencji z cyklu DIAGMOL jest uhonorowanie osiągnięć polskich naukowców o światowej renomie, wśród nich wybitnych profesorów: Rudolfa Weigla, Hilarego Koprowskiego, Karla Maramoroscha, Adama Jaworskiego i Wacława Szybalskiego. Głównym celem organizatorów jest umożliwienie wymiany doświadczeń i nawiązania osobistych kontaktów między młodymi naukowcami i uznanymi autorytetami w dziedzinie mikrobiologii, wirusologii, genetyki, immunologii i medycyny.

Centralnym wydarzeniem konferencji jest wręczenie nagrody imienia prof. K. Bassalika i wyróżnień Komitetu Mikrobiologii PAN polskim mikrobiologom, autorom prac wykonanych w kraju. Zarówno nagroda jak i wyróżnienia przyczyniają się do promocji tematyki badawczej z zakresu biologii molekularnej, biotechnologii, immunologii i mikrobiologii wśród studentów i doktorantów rozpoczynających karierę naukową.

Tegoroczna konferencja ma na celu upamiętnienie profesora Marka Niemiałtowskiego, naukowca, pomysłodawcy, twórcy i niezastąpionego organizatora wszystkich dotychczasowych konferencji.

W załączeniu: PROGRAM KONFERENCJI